mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: "Team orders" już bezkarnie

F1: "Team orders" już bezkarnie

FIA postanowiła zlikwidować zakaz stosowania tzw. poleceń zespołowych w trakcie Grand Prix. Szef Ferrari, Stefano Domenicali uważa, że to dobra decyzja: ..."w kierunku normalności" - podkreśla.

F1:
O poleceniach zespołowych było głośno niemal w każdym sezonie. Nie inaczej było także w kończącym się roku. Słynne: "Felipe, Fernando jest od ciebie szybszy. Czy możesz potwierdzić wiadomość?" - które w Grand Prix Niemiec doprowadziło do kontrolowanej przez Ferrari zamiany miejsc pomiędzy oboma kierowcami, to najdobitniejszy przykład tego typu nakazów zespołowych. Oczywiście było ich więcej ze strony także innych zespołów. FIA do końca nie wiedziała jak poradzić sobie z tym procederem. Nakładanie kar finansowych - w przypadku Ferrari wyniosło 100 tys. USD - dało do zrozumienia Komisji Międzynarodowej Federacji Samochodowej, że nie odstraszą one ekip od potencjalnego popełniania takich wykroczeń w przyszłości.

Stąd FIA uznało, że stosowanie "team orders" będzie znowu w pełni legalne, tłumacząc, że Formuła 1 to sport zespołowy i decyzje zespołowe, nawet jeśli wypaczają faktyczną rywalizację na torze, służą de facto ekipą do osiągania sukcesów.

Podobnego zdania jest Stefano Domenicali, który nigdy nie ukrywał, że jest za stosowaniem tego typu taktyki. "To dobra wiadomość, wreszcie skończymy z tą bezsensowną hipokryzją. Nadszedł koniec utrudniania nam pracy. F1 to sport zespołowy i uważam, że partnerzy z jednego teamu powinni sobie pomagać. Karanie ich było totalnym nieporozumieniem" - powiedział szef "czerwonych" z Maranello.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari FIA

Podobne wiadomości:

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.