mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: "Team orders" już bezkarnie

F1: "Team orders" już bezkarnie

FIA postanowiła zlikwidować zakaz stosowania tzw. poleceń zespołowych w trakcie Grand Prix. Szef Ferrari, Stefano Domenicali uważa, że to dobra decyzja: ..."w kierunku normalności" - podkreśla.

F1:
O poleceniach zespołowych było głośno niemal w każdym sezonie. Nie inaczej było także w kończącym się roku. Słynne: "Felipe, Fernando jest od ciebie szybszy. Czy możesz potwierdzić wiadomość?" - które w Grand Prix Niemiec doprowadziło do kontrolowanej przez Ferrari zamiany miejsc pomiędzy oboma kierowcami, to najdobitniejszy przykład tego typu nakazów zespołowych. Oczywiście było ich więcej ze strony także innych zespołów. FIA do końca nie wiedziała jak poradzić sobie z tym procederem. Nakładanie kar finansowych - w przypadku Ferrari wyniosło 100 tys. USD - dało do zrozumienia Komisji Międzynarodowej Federacji Samochodowej, że nie odstraszą one ekip od potencjalnego popełniania takich wykroczeń w przyszłości.

Stąd FIA uznało, że stosowanie "team orders" będzie znowu w pełni legalne, tłumacząc, że Formuła 1 to sport zespołowy i decyzje zespołowe, nawet jeśli wypaczają faktyczną rywalizację na torze, służą de facto ekipą do osiągania sukcesów.

Podobnego zdania jest Stefano Domenicali, który nigdy nie ukrywał, że jest za stosowaniem tego typu taktyki. "To dobra wiadomość, wreszcie skończymy z tą bezsensowną hipokryzją. Nadszedł koniec utrudniania nam pracy. F1 to sport zespołowy i uważam, że partnerzy z jednego teamu powinni sobie pomagać. Karanie ich było totalnym nieporozumieniem" - powiedział szef "czerwonych" z Maranello.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari FIA

Podobne wiadomości:

Kultowe Ferrari 250 GTO - czy rekord zostanie pobity?

Kultowe Ferrari 250 GTO - czy rekord zostanie...

Samochody luksusowe 2016-11-18

Ferrari stawia na hybrydy

Ferrari stawia na hybrydy

Samochody luksusowe 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku
Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku
Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Dopiero w 2022 roku zostaną oddane do użytku kolejne trzy odcinki drogi ekspresowej S1 o łącznej długości 51 km. Taką informację podał do wiadomości resort infrastruktury.