mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Tor w Chorwacji

F1: Tor w Chorwacji

W 2014 roku Chorwaci zamierzają oddać do użytku nowy tor, który spełniać będzie wymogi Formuły 1. Wyznaczony jest już teren pod inwestycję i znane są już wstępne założenia techniczne obiektu.

F1: Tor w Chorwacji
Tor na Półwyspie Bałkańskim zostanie dokładnie zlokalizowany w gminie Bistra, kilkadziesiąt kilometrów od Zagrzebia. Obiekt powstanie w sąsiedztwie autostrady A2 na 180-hektarowej działce. Wstępnie na tą inwestycję przeznaczono 250 mln Euro. Całość kwoty pochodzi od prywatnych inwestorów. Konfiguracją toru i architekturą wokół niego zajmie się nadworny projektant torów Formuły 1, Hermann Tilke. Ukończenie budowy toru zaplanowano na rok 2014. Cały obiekt, z pełną infrastrukturą, hotelami i miejscami parkingowymi będzie gotowy do 2016 roku.

Jak podała telewizja ESPN Chorwacja będzie ubiegać się jednocześnie o organizację wyścigu. Członek Światowej Rady Sportu Motorowego przy FIA, który reprezentuje interesy Chorwacji - Zrinko Gregurek przyznał, że niebawem w jego kraju ma pojawić się Bernie Ecclestone. Brytyjczyk będzie wizytował teren na którym powstanie obiekt i być może zdradzi więcej szczegółów odnośnie szans Chorwacji na rozegranie Grand Prix.
Tematy w artykule: F1 tor Chorwacja

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Syn legendarnego kierowcy rajdowego dołącza do F1

Syn legendarnego kierowcy rajdowegołącza...

Aktualności 2014-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.