mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Tor w Chorwacji

F1: Tor w Chorwacji

W 2014 roku Chorwaci zamierzają oddać do użytku nowy tor, który spełniać będzie wymogi Formuły 1. Wyznaczony jest już teren pod inwestycję i znane są już wstępne założenia techniczne obiektu.

F1: Tor w Chorwacji
Tor na Półwyspie Bałkańskim zostanie dokładnie zlokalizowany w gminie Bistra, kilkadziesiąt kilometrów od Zagrzebia. Obiekt powstanie w sąsiedztwie autostrady A2 na 180-hektarowej działce. Wstępnie na tą inwestycję przeznaczono 250 mln Euro. Całość kwoty pochodzi od prywatnych inwestorów. Konfiguracją toru i architekturą wokół niego zajmie się nadworny projektant torów Formuły 1, Hermann Tilke. Ukończenie budowy toru zaplanowano na rok 2014. Cały obiekt, z pełną infrastrukturą, hotelami i miejscami parkingowymi będzie gotowy do 2016 roku.

Jak podała telewizja ESPN Chorwacja będzie ubiegać się jednocześnie o organizację wyścigu. Członek Światowej Rady Sportu Motorowego przy FIA, który reprezentuje interesy Chorwacji - Zrinko Gregurek przyznał, że niebawem w jego kraju ma pojawić się Bernie Ecclestone. Brytyjczyk będzie wizytował teren na którym powstanie obiekt i być może zdradzi więcej szczegółów odnośnie szans Chorwacji na rozegranie Grand Prix.
Tematy w artykule: F1 tor Chorwacja

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Aktualności 2014-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Premiera nowego Mercedesa Klasy A odbędzie się dopiero w marcu przyszłego roku, ale już teraz producent zdradza kilka szczegółów odnośnie nowego modelu. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące wygląd kabiny.