mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Tor w Korei to jeszcze plac budowy

F1: Tor w Korei to jeszcze plac budowy

Korea International Cicruit dostał już pozwolenie na organizację Grand Prix, jednak ostatnie dni przed piątkowymi treningami są naprawdę gorące. Zarówno dla samych organizatorów wyścigu jak i całej świty Formuły 1. Okazuje się bowiem, że tor zamiast czekać spokojnie na pierwsze piątkowe treningi, przypomina jeszcze plac budowy.

F1: Tor w Korei to jeszcze plac budowy
Jednymi z pierwszych dziennikarzy z Europy, którzy mieli okazję zapoznać się z torem Yeongam byli wysłannicy niemieckiego magazynu Auto Motor und Sport. W ich relacji czytamy, że co prawda ważne budynki jak boksy, centrum prasowe czy pawilony zespołów są już gotowe, o tyle wrażenie jakie odnośni się po wyściu na zewnątrz może sugerować, że wyścig w Korei Południowej zaplanowany jest dopiero za rok.Dla przykładu na linii start/meta nie ma jeszcze namalowany pól startowych. Asfalt został co prawda już położony w całości ale większa część toru nie ma jeszcze tarek na zakrętach ani linii bocznych. Sama nawierzchnia również stanowi sporą niewiadomą. Nikt nie jest w stanie przewidzieć do końca jak będzie się zachowywać kiedy na tor wyjadą pierwsze wyścigówki. Niektórzy obawiają się, że świeżo położona górna warstwa asfaltu może nie wytrzymać i odpadać.

Sporo pracy czeka na budowniczych jeszcze wokół toru. Parkingi nie mają jeszcze dróg dojazdowych. Nie został dokończony także most przebiegający nad linią start/meta. Za aleją serwisową sporo gruntu pokryte jest piachem.

Podobne wiadomości:

Syn legendarnego kierowcy rajdowego dołącza do F1

Syn legendarnego kierowcy rajdowegołącza...

Aktualności 2014-12-01

Komentuj:

~robin 2010-10-21

"po wyściu na zewnątrz" ?? ?? co za analfabeta to pisał ?!?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.