mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Tor w Korei to jeszcze plac budowy

F1: Tor w Korei to jeszcze plac budowy

Korea International Cicruit dostał już pozwolenie na organizację Grand Prix, jednak ostatnie dni przed piątkowymi treningami są naprawdę gorące. Zarówno dla samych organizatorów wyścigu jak i całej świty Formuły 1. Okazuje się bowiem, że tor zamiast czekać spokojnie na pierwsze piątkowe treningi, przypomina jeszcze plac budowy.

F1: Tor w Korei to jeszcze plac budowy
Jednymi z pierwszych dziennikarzy z Europy, którzy mieli okazję zapoznać się z torem Yeongam byli wysłannicy niemieckiego magazynu Auto Motor und Sport. W ich relacji czytamy, że co prawda ważne budynki jak boksy, centrum prasowe czy pawilony zespołów są już gotowe, o tyle wrażenie jakie odnośni się po wyściu na zewnątrz może sugerować, że wyścig w Korei Południowej zaplanowany jest dopiero za rok.Dla przykładu na linii start/meta nie ma jeszcze namalowany pól startowych. Asfalt został co prawda już położony w całości ale większa część toru nie ma jeszcze tarek na zakrętach ani linii bocznych. Sama nawierzchnia również stanowi sporą niewiadomą. Nikt nie jest w stanie przewidzieć do końca jak będzie się zachowywać kiedy na tor wyjadą pierwsze wyścigówki. Niektórzy obawiają się, że świeżo położona górna warstwa asfaltu może nie wytrzymać i odpadać.

Sporo pracy czeka na budowniczych jeszcze wokół toru. Parkingi nie mają jeszcze dróg dojazdowych. Nie został dokończony także most przebiegający nad linią start/meta. Za aleją serwisową sporo gruntu pokryte jest piachem.

Podobne wiadomości:

Znikają żółte bolidy Renault F1 Team

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~robin 2010-10-21

"po wyściu na zewnątrz" ?? ?? co za analfabeta to pisał ?!?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.