mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Toyota chce na podium

F1: Toyota chce na podium

Po bladym dla siebie sezonie 2007 Toyota jako trzeci zespół w kolejności w tym roku, zaprezentowała swój nowy bolid Formuły 1 - TF108. Japończycy stawiają przed sobą nadal ten sam cel - zbliżyć się do czołówki.

F1: Toyota chce na podium
Nowy dyrektor zespołu Toyota F1, Tadashi Yamashina dość konsekwentie wypowiedział się podczas wczorajszej prezentacji w miejscowości Marsdorf koło Kolonii o szansach w nadchodzącym sezonie 2008. "Jesteśmy w Formule 1 po to żeby wygrywać - i to już wkrótce" - dodał Yamashina jednocześnie prorokując w tym roku pierwsze, regularne wizyty na podium Grand Prix.

Wyniki w zespole Toyoty wyjeździć ma dwóch kierowców: włoski weteran Jarno Trulli oraz jeden z reprezentantów młodszego pokolenia, Niemiec Timo Glock, który zastąpił w teamie swojego rodaka, Ralfa Schumachera.

Obaj kierowcy w tym sezonie otrzymają do dyspozycji kolejną ewolucję bolidu TF1, tym razem oznacznego kodem 08. W porównaniu z modelem TF107 i TF106, tegoroczny bolid wydaje się być bardziej konkurencyjny niż kiedykolwiek, twierdzi Pascal Vasselon, szef techników w zespole Toyoty. TF108 ma wydłużony rozstaw osi dzięki czemu zwiększyły się możliwości balansu aerodynamiki. Auto ma być teraz "sztywniejsze" i lżejsze. Pod względem mechaniki japońska wyścigówka przeszła również kilka istotnych modyfikacji. Największą jednak pozostaje zresztą jak dla wszystkich zespołów, nowa elektronika przygotowana przez firmę McLaren, która znajdzie się w samochodach pozostałych teamów F1.

"Testy w tunelu aerodynamicznym potwierdziły słuszność naszych zmian w strukturze bolidu. Całkowitą pewność uzyskamy jednak podczas pierwszych realnych testów na torze. Wtedy też okaże się, co jeszcze wymaga z naszej strony poprawy i dodatkowej pracy" - dodał Vasselon.
Tematy w artykule: F1 Toyota

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando