mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Toyota zaczyna po sobie sprzątać

F1: Toyota zaczyna po sobie sprzątać

Co i rusz media podnoszą sprawę przyszłości fabrycznego zespołu Toyoty w Formule 1. Decyzję o ewentualnym kontynuowaniu programu startów w sezonie 2010 poznamy najprawdopodobniej dopiero na początku listopada.

F1: Toyota zaczyna po sobie sprzątać
Wtedy też centrala japońskiego koncernu uchwali przyszłoroczny budżet, w którym znajdą się zapiski o ewentualnym przeznaczeniu środków pieniężnych dla zespołu Formuły 1. Wielu komentatorów sądzi jednak, że przyszłość zespołu bardziej uzależniona jest od wyników w domowym Grand Prix Japonii, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Jeśli ekipie uda się powtórzyć sukces z Singapuru (Timo Glock zajął 2. miejsce - red.) na własnym terenie wówczas na pewno zwróci na siebie uwagę szefów Toyoty, a także partnerów.

Na dzień dzisiejszy Toyota ma więcej przesłanek za tym aby opuścić serial niż kontynuować starty w przyszłym roku. Po wielu latach posuchy team tak naprawdę dopiero w tym sezonie zaczął odnosić zauważalne sukcesy, choć na pewno nie wynagrodzą one kwot, jakie przez ostatnie sezony pochłonił zespół na rozwój swoich bolidów. Do Japonii Toyota przyjedzie z 46,5 punktami na koncie, zajmując piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Plany na ten sezon były z pewnością ambitniejsze.

Ponadto dzień przed Grand Prix Singapuru Toyota miała poinformować swojego kierowcę, Timo Glocka, że nie zamierza przedłużać z nim kontraktu na rok 2010. Według doniesień gazety Frankfurter Allgemeine Zaitung identyczną informację usłyszał także drugi kierowca, Jarno Trulli. Czy to przygotowania do odejścia z F1? Na ostateczne decyzje musimy poczekać na pewno do szachownicy w Grand Pirx Japonii, a być może nawet do listopada.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota F1 odejście

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris o mocy 210 KM

Toyota Yaris o mocy 210 KM

Aktualności 2017-01-12

Nowa Toyota Camry debiutuje w Detroit

Nowa Toyota Camry debiutuje w Detroit

Premiery 2017-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV
Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV
Od salonu samochodowego w Detroit dzielą nas już tylko tygodnie. Tymczasem Infiniti zaprezentowało jedną z najważniejszych premier tego roku, czyli koncepcyjnego SUV-a QX50.