mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Trzy nowe zespoły w F1

F1: Trzy nowe zespoły w F1

Zwiększenie rywalizacji w Formule 1 to priorytet organizatorów. Wkrótce w tym elitarnym sporcie pojawią się 3 nowe zespoły.

F1: Trzy nowe zespoły w F1
Na nowe miejsca ochotę ma ośmiu kandydatów, ale przyjęte będą tylko trzy zespoły. Pewny przyjęcia może być brytyjski Aston-Martin z Davidem Richardsem na czele. Richards był kiedyś dyrektorem Bennetonu, a jako szef Hondy uratował karierę Jensona Buttona. Teraz tylko czeka na sygnał, by znów włączyć się do F1.

Ten sygnał to restrykcje finansowe, które pozwolą by Aston-Martin mógł włączyć się do stawki. - To świetny moment, by wejść do gry. Jeżeli tylko budżety zostaną ograniczne na rozsądnym poziomie, to wszyscy zyskają. Formuła 1 stanie się wreszcie mistrzostwami pomysłowych inżynierów i świetnych kierowców, a nie wyścigami bogaczy - powiedział Richards.

Głównym zwolennikiem rozszerzenia stawki jest Bernie Ecclestone, który dysponuje prawami telewizyjnymi. Ecclestone jest w stanie dofinansować zespoły, by uatrakcyjnić rozgrywki. W planie jest ograniczenie wydatków na bolidy do 30 milionów funtów, ale bez restrykcji płacowych względem kierowców.

Razem z Aston-Martinem do gry wejdzie prawdopodobnie także włoski zespół Lola, który wycofał sie z Formuły 1 12 lat temu.

Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę

Aston Martin Vanquish Zagato Volante –...

Samochody luksusowe 2016-10-11

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Samochody luksusowe 2016-11-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.