mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Virgin Racing z sieci

F1: Virgin Racing z sieci

Nowy zespół w stawce Formuły 1, Virgin Racing przedstawił swój pierwszy bolid. Prezentacja VR-01 nie odbyła się jednak na torze, a w Internecie.

F1: Virgin Racing z sieci

VR-01 to bolid wyciągnięty wprost z symulatorów komputerowych. Zespół zaprojektował go bowiem właśnie nie przy użyciu tunelu aerodynamicznego, a za pomocą komputerów. Sama prezentacja samochodu również odbyła się w świecie wirtualnym. "VR-01 to nasz pierwszy samochód wyścigowy zaprojektowany w całości przy użyciu cyfrowych zdobyczy techniki gdzie wykorzystaliśmy program CFD - animujący realistyczne warunki dynamiczne. To autorski system działu Virgin Racing" - mówi Nick Wirth, który wcześniej był szefem aerodynamiki w Benettonie.

Efektownie pomalowany w czerwono-czarne barwy bolid, będzie napędzany silnikiem Coswortha CA2010. Jednostka posiada osiem cylindrów umieszczonych pod kątem 90-stopni w układzie V. W nadchodzącym sezonie F1 kierowcami Virgin Racing będą Niemiec Timo Glock i Brazylijczyk Lucas di Grassi. Pierwsze testy samochodu odbędą się dziś i jutro na torze Silvesrtone.

>>> Zobacz internetową prezentację Virgin Racing


Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech