mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Virgin zaprezentował MVR-02

F1: Virgin zaprezentował MVR-02

Marussia Virgin Racing należy do grona ostatnich zespołów jakie zaprezentowały nowy bolid na sezon 2011. MVR-02 podobnie jak poprzednik jest autem stworzonym przy pomocy tylko i wyłącznie narzędzi komputerowych i elektronicznych.

F1: Virgin zaprezentował MVR-02
Miejscem prezentacji przemianowanego zespołu Virgin Racing, teraz wspieranego przez rosyjskiego producenta supersportowych aut marki Marussia była główna siedziba brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC. Projekt nowego samochodu zgodny jest z nowymi trendami innych zespołów - długi, płaski nos i boczne wloty powietrza w formie litery "L" to najbardziej charakterystyczne detale nowego MVR-02. Bolid, podobnie jak pierwsza wyścigówka Virgin Racing powstała w firmie Wirth Research, która do budowy tego auta posłużyła się programem komputerowym o nazwie CFD (komputerowej analizy dynamiki płynów). MVR-02 będzie napędzany silnikiem Coswrotha CA2011.

Jak podkreślają szefowie zespołu na ten sezon zespół jest lepiej przygotowany niż rok temu. Nick Wirth, który jest jednocześnie głównym inżynierem Marussia Virgin Racing dodał, że zespół jest dumny ze stworzenia poraz kolejny auta, bazującego na mocy obliczeniowej komputerów. Podczas prezentacji w BBC obecni byli również nowi inwestorzy zespołu - Nikołaj Formienko oraz kierowcy - Timo Glock i Jerome d'Ambrosio.
Tematy w artykule: bolid prezentacja Virgin Racing F1

Podobne wiadomości:

Shell tworzy własne auto

Shell tworzy własne auto

Aktualności 2015-04-09

Bolid F1 w domu?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.