mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: W 2013 bolidy będą wyglądać inaczej

F1: W 2013 bolidy będą wyglądać inaczej

Patrick Head i Rory Byrne wypracowali propozycje do regulaminu technicznego Formuły 1 na sezon 2013. Wynika z nich, że wygląd bolidów za dwa lata może być mocno zmieniony do obecnych.

F1: W 2013 bolidy będą wyglądać inaczej
Obaj panowie zakładają, że z powodu pojawienia się nowych silników 1,6 turbo oraz kilku narzuconych przez FIA przepisów, nowe bolidy w 2013 roku będą miały mniejsze skrzydła i inaczej uformowane podwozia w przedziale napędowym. Zmiany mają spowodować, że bolidy będą bardziej oszczędne ale też wolniejsze. Technicy zakładają, że procent czasu kiedy kierowca będzie jechał z gazem w podłodze na jednym okrążeniu, zmaleje z obecnych 70 do 50%. Koła pozostaną w tych samych rozmiarach, aby prędkość w zakrętach była nadal wysoka.

Nowe auta będą trudniejsze w prowadzeniu, chociaż prawdopodobnie zwiększy to atrakcyjność w przypadku wyprzedzania. Konkluzje Patricka Heada i Rory Byrnea pozwalają przypuszczać, że rok 2013 przyniesie najwięcej zmian w wyglądzie bolidów od roku 1983. O nowych aspektach technicznych zespoły będą dyskutować już w styczniu.
Tematy w artykule: bolid Formula 1

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic