Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: W 2013 bolidy będą wyglądać inaczej

F1: W 2013 bolidy będą wyglądać inaczej

Patrick Head i Rory Byrne wypracowali propozycje do regulaminu technicznego Formuły 1 na sezon 2013. Wynika z nich, że wygląd bolidów za dwa lata może być mocno zmieniony do obecnych.

F1: W 2013 bolidy będą wyglądać inaczej
Obaj panowie zakładają, że z powodu pojawienia się nowych silników 1,6 turbo oraz kilku narzuconych przez FIA przepisów, nowe bolidy w 2013 roku będą miały mniejsze skrzydła i inaczej uformowane podwozia w przedziale napędowym. Zmiany mają spowodować, że bolidy będą bardziej oszczędne ale też wolniejsze. Technicy zakładają, że procent czasu kiedy kierowca będzie jechał z gazem w podłodze na jednym okrążeniu, zmaleje z obecnych 70 do 50%. Koła pozostaną w tych samych rozmiarach, aby prędkość w zakrętach była nadal wysoka.

Nowe auta będą trudniejsze w prowadzeniu, chociaż prawdopodobnie zwiększy to atrakcyjność w przypadku wyprzedzania. Konkluzje Patricka Heada i Rory Byrnea pozwalają przypuszczać, że rok 2013 przyniesie najwięcej zmian w wyglądzie bolidów od roku 1983. O nowych aspektach technicznych zespoły będą dyskutować już w styczniu.
Tematy w artykule: bolid Formula 1

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj