mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: W Monako bez DRS?

F1: W Monako bez DRS?

Władze rozgrywek Formuły 1 coraz poważniej zastanawiają się nad rezygnacją ze stosowania systemu DRS podczas Grand Prix Monako. Wszystko za sprawą wyjątkowej charakterystyki toru.

F1: W Monako bez DRS?
Jak informuje na swoich łamach magazyn Autosport, tor uliczny w Monako jest najwolniejszym torem w całym kalendarzu, co oznacza, że kierowcy nie mają tam szczególnie sprzyjających miejsc do wyprzedzania. Stąd pomysł władz F1, aby system DRS przez cały weekend wyścigowy nad Lazurowym Wybrzeżem był nieaktywny. Dla przypomnienia DRS to system elektronicznej regulacji tylnego skrzydła, który w zamiarach jego autorów miał przysłużyć się zwiększeniu ilości manewrów wyprzedzania podczas wyścigu. System zebrał już wiele pochlebnych opinii od kierowców i władz F1.

Ponadto jak uważają delegaci FIA, rezygnacja z DRS w Monte Carlo ma także podłoże w kwestii bezpieczeństwa. Nie chcą oni by kierowcy podejmowali niepotrzebne ryzyko podczas wyprzedzania w niektórych zakrętach, a przede wszystkim po długiej prostej w słynnym tunelu. Narazie jednak, FIA nie wydała oficjalnie żadnego stanowiska.

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Pirelli gra w kolory

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutowała nowa odsłona Mazdy 6. Japoński sedan przeszedł mocną metamorfozę na zewnątrz i w środku. Sprawdzamy, co się zmieniło.