mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Wielki powrót Hamiltona

F1: Wielki powrót Hamiltona

Robert Kubica (BMW Sauber) zajął 13. miejsce na torze Hungaroring podczas niedzielnego Grand Prix Węgier. Wielki comeback zaliczył Lewis Hamilton z teamu McLaren, który wyprzedził Kimi Raikkonena (Ferrari) i Marka Webbera (Red Bull).

Lewis Hamilton świetnie zachował się na starcie, wykorzystał system KERS i przebił się na 2. miejsce. Chwilę później wyprzedził Fernando i tego prowadzenia już nie oddał. Początek wyścigu stał pod znakiem problemów i awarii. Fernando Alonso zamiast walczyć o zwycięstwo, wyjechał z tankowania z niedokręconym kołem, które szybko odpadło i zakończyło wyścig Hiszpana. Innym pechowcem był Sebastian Vettel, któy też skończył przedwcześnie wyścig z powodów technicznych.

Robert Kubica przez cały wyścig trzymał się w drugiej części stawki i przyjechał na metę na 13. miejscu. BMW Sauber znó bez punktu. W innych nastrojach jest Toyota, która zdobyła 4 punkty. Dobra taktyka zespołu pozwoliła Timo Glockowi awansować o 7 pozycji. Liderem klasyfikacji generalnej kierowców zostanie Jenson Button, który zdobył 2 punkty i powiększył przewagę nad Vettelem.