mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Wojna szefów

F1: Wojna szefów

Trwa walka dwóch najbardziej wpływowych postaci F1. Prezydent FIA Max Mosley od lat współpracował z biznesmenem Bernie'em Ecclestone'em i obaj twardo rządzili tym sportem. Po skandalu z udziałem Mosley'a zespoły zacierają ręce, bo "królowie" popadli w konflikt - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

F1: Wojna szefów
Jak dotąd Max Mosley i Bernie Ecclestone solidarnie zwalczali opozycję zespołów oraz koncernów, biorących udział w wyścigach F1. Teraz, kiedy trwa między nimi wojna, teamy mogą w końcu wywalczyć rzeczy, które kiedyś były poza ich zasięgiem. Pragnąc przeciągnąć je na swoją stronę, poróżnieni szefowie sami oferują im więcej.Zaczął Ecclestone, który zorganizował spotkanie wszystkich zespołów i próbował skłonić je do podpisania wspólnej petycji. Skandal z udziałem Mosleya zniechęcił wielu inwestorów, więc Bernie chciał zmusić Maksa do ustąpienia ze stanowiska, o co zabiegały także zespoły, ale tylko niektóre.

Gdy w paddocku rozeszła się wieść o planach utworzenia konkurencyjnej serii wyścigowej (FIA posiada prawa do nazwy "Formuła 1"), Mosley kontratakował. Ujął się za teamami w sporze o podział zysków, postulując zwiększenie ich udziału w sprzedaży praw telewizyjnych z 50 do 67 procent.

Prezydent FIA nie odpuszcza. Po ostatnim zjeździe federacja ogłosiła przetarg na organizację serii wyścigowej Formuła 2, która miałaby być oficjalnym przedsionkiem F1. Tymczasem obecnie tę rolę pełni seria GP2, której współwłaścicielami są Flavio Briatore oraz... Ecclestone. To by godziło w ich interesy.
Tematy w artykule: F1 przepisy F1

Podobne wiadomości:

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.