mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Wracają prywatne zespoły

F1: Wracają prywatne zespoły

Koncerny motoryzacyjne jeden po drugim opuszczają Formułę 1, ale równocześnie do debiutu szykują się ich następcy. W przyszłym sezonie w stawce mają się pojawić aż cztery nowe teamy prywatne: Campos, Manor, US F1 i Lotus - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

F1: Wracają prywatne zespoły
Szefem i współwłaścicielem tego pierwszego jest były kierowca Formuły 1, bardzo szanowany w środowisku Adrian Campos. - To jest człowiek znany w świecie nie tylko Formuły 1, ale ogólnie w wyścigach - mówi Robert Kubica. - Ja osobiście też trochę znam Adriana, ponieważ mieliśmy kilka okazji do rozmowy, pierwszy raz w 2000 roku. To człowiek, którego bardzo szanuję. Za to, czego dokonał jako szef zespołu należy mu się uznanie - podkreśla nasz zawodnik.

Team Campos odnosił spore sukcesy w seriach juniorskich, gdzie w swoich bolidach wystawiał m.in. Fernando Alonso. W 2008 roku zespół zdobył mistrzostwo GP2 (przedsionek F1), ale potem Campos sprzedał część ekipy startującą w tej serii, aby skupić się na nowym projekcie. Postanowił wrócić do Formuły 1, tym razem w roli właściciela. Nawiązał współpracę ze słynną włoską firmą Dallara, która produkuje nadwozia dla wielu serii wyścigowych, jak GP2, World Series by Renault czy Formuła 3.

- Campos, z poparciem Dallary, czyli firmy, która ma ogromne doświadczeniem, powinien sobie spokojnie poradzić - ocenia Kubica.

Hiszpańska ekipa testuje już w tunelu aerodynamicznym model bolidu F1, który przeszedł część prób zderzeniowych. Campos jako pierwszy nowy zespół ogłosił też podpisanie kontraktu z kierowcą, którym został Bruno Senna.

- Auto jest w dobrym stanie. Już siedziałem w kokpicie i przymierzałem się do fotela oraz testowałem wspomaganie kierownicy - zapewnia siostrzeniec Ayrtona Senny.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: Robert Kubica Lotus F1 USF1 Campos Meta zespol

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.