mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Wrócą "opony kwalifikacyjne"?

F1: Wrócą "opony kwalifikacyjne"?

Szef sportu w Pirelli Paul Hembery zdradził, że jego firma zaproponowała zespołom powrócenie do używania specjalnego zestawu opon, wykorzystywanych tylko w kwalifikacjach przed Grand Prix.

F1: Wrócą
Opony to jeden z najbardziej nośnych tematów w Formule 1. Poza różnorodnością mieszanek dostępnych w trakcie tego sezonu, pojawił się kolejny aspekt do dyskusji - specjalny zestaw opon na kwalifikacje. Tzw. "sobotnie opony" były już używane w Formule do 1991 roku. Wówczas zarówno Pirelli jak i Goodyear dostarczały zespołom dodatkowy zestaw ogumienia, wyróżniający się doskonałą przyczepnością - opony uzyskiwały optymalne właściwości już podczas przejazdu pierwszego okrążenia pomiarowego.


"Przedstawiliśmy tą ideę zespołom i czekamy na ich odpowiedź" - powiedział Paul Hembery. "Jeśli nie będą zainteresowane, wówczas zrezygnujemy z tego pomysłu" - dodał. Przedstawiciel Pirelli sam przyznał, że być może propozycja pojawia się za wcześnie, ale jak dodaje warto zapytać. "Faktycznie, w tym sezonie na zespoły spadło wiele nowości jeśli chodzi o opony. Wprowadzenie kolejnych zmian być może będzie dla nich zbyt dużym wyzwaniem. Ale warto zapytać" - zakończył Hembery.
Tematy w artykule: opony Pirelli Formula 1 kwalifikacje

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.