mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Wszyscy z elektroniką McLarena!

F1: Wszyscy z elektroniką McLarena!

FIA zmusiła wszystkie ekipy do używania od nowego sezonu takich samych urządzeń elektronicznych ECU. Jedynym ich dostawcą jest zamieszany w aferę szpiegowską McLaren.

F1: Wszyscy z elektroniką McLarena!
Urządzenie ECU będzie dostarczane przez jednego z naszych rywali, a to – delikatnie mówiąc – nie jest idealne rozwiązanie – mówi Mario Theissen z BMW Sauber. – Jak mogę zaufać firmie oskarżanej o szpiegostwo technologiczne? – pyta oburzony szef Renault, Flavio Briatore.

ECU (Elektroniczna Jednostka Kontrolna) jest komputerowym sercem bolidu i każdy team dotychczas robił je samodzielnie. FIA nakazała jednak używanie identycznego dla wszystkich urządzenia. To miało obniżyć koszty startów oraz – przede wszystkim – ułatwić kontrolowanie bolidów tak, aby inżynierowie nie mogli ukryć w oprogramowaniu zakazanych systemów kontroli przyczepności.

FIA ogłosiła przetarg na dostawę nowego ECU. Wygrała go firma McLaren Electronic Systems! – Oni działają niezależnie od naszego teamu – przekonywał rzecznik prasowy zespołu McLaren w odpowiedzi na protesty rywali, ale mało kto uwierzył w te zapewnienia. Wybuch afery szpiegowskiej tylko zaognił sytuację. Tymczasem teraz wszystkie ekipy muszą przekazywać tajne dane o swoich silnikach i skrzyniach biegów do siostrzanego przedsiębiorstwa McLarena. Mimo protestów, FIA nie ustąpiła.

Podobne wiadomości:

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.