mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Wurz "testowym" w Hondzie

F1: Wurz "testowym" w Hondzie

Ponownie w roli kierowcy testowego. Alexander Wurz po sezonie spędzonym w zespole Franka Williamsa przenosi się do Hondy. 33-letni Austriak dzięki swojemu sporemu doświadczeniu ma pomóc japońskiemu zespołowi ponownie nawiązać walkę z najszybszymi ekipami w Formule 1.

F1: Wurz
W latach 1997-2007 Alex wziął udział w 69 wyścigach Grand Prix, dzięki czemu wzmocni zespół swoim doświadczeniem. 33-letni Austriak jest uważany za jednego z najbardziej rozwojowych kierowców w Formule 1 i będzie dzielił obowiązki kierowcy testowego wspólnie z głównymi kierowcami teamu - Jensonem Buttonem i Rubensem Barrichello. Wszyscy trzej stworzą najbardziej doświadczony zespół w Formule 1. Alex weźmie również udział we wszystkich wyścigach w tym sezonie jako kierowca rezerwowy.

Alex rozpocznie swoją przygodę kierowcy testowego w zespole Honda Racing F1 Team 22 stycznia w Walencji, gdzie dołączy do Jensona Buttona i Rubensa Barrichello podczas pierwszych w tym roku testów na torze w Hiszpanii. Będzie to doskonały czas, aby Alex przyzwyczaił się do trybu pracy panującego w zespole oraz zapoznał się z ubiegłorocznym bolidem RA107. Wszyscy kierowcy zasiądą za sterami nowego bolidu RA108 29 stycznia w siedzibie zespołu w Brackley, kiedy to odbędzie się wstępna prezentacja najnowszego modelu.

Ross Brawn, szef zespołu Hondy, tak komentuje ostatnie wydarzenia: „Jesteśmy zachwyceni, że Alex Wurz dołączył do zespołu. Udało nam się pozyskać jednego z najbardziej doświadczonych kierowców rozwojowych w Formule 1, który wspomoże naszych kierowców - Jensona Buttona i Rubensa Barrichello. Alex jest kierowcą z 11-letnim doświadczeniem, które jest dla nas bardzo istotne, gdyż celem Hondy na rok 2008 jest zdobycie dobrej pozycji w Formule 1. Alex spędzi swoje pierwsze dni testowe na zapoznaniu się z zespołem i z bolidem RA107, po czym przystąpi do testowania najnowszego bolidu RA108. Mamy nadzieję, że nasza współpraca na przestrzeni następnych miesięcy będzie układała się pomyślnie.”

Alex Wurz cieszy się ze swojej nowej roli i mówi: „Jestem niezmiernie zadowolony z faktu, iż dołączę do Honda Racing F1 Team i mam nadzieję, że zapoczątkuję nowy, ekscytujący rozdział w historii zespołu. Honda może poszczycić się bardzo bogatą tradycją w sportach motorowych, dlatego to prawdziwy zaszczyt móc uczestniczyć w przygotowaniach zespołu do kolejnych wyścigów. To dla mnie doskonała okazja do odegrania ważnej roli w dalszym rozwoju teamu. Trzy poprzednie zespoły, w których pracowałem, zdobyły tytuły mistrzowskie i mam nadzieję, że przyczynię się również do sukcesu Hondy" - powiedział  austriacki kierowca.

"Możliwość współpracy z najbardziej inteligentnym człowiekiem w Formule 1 – Rossem Brawnem – jest dla mnie niezwykle istotna, podobnie jak zaplecze techniczne, jakim dysponuje Honda. Cieszę się również na współpracę z Jensonem Buttonem i Rubensem Barrichello – kierowcami, których bardzo dobrze znam i jestem przekonany, że wspólnie stworzymy doskonały zespół. Teraz, moim priorytetem jest powrót za kierownicę bolidu Formuły 1 w Walencji oraz rozpoczęcie owocnej współpracy z teamem" - dodał.
Tematy w artykule: F1 Honda

Podobne wiadomości:

Przejaśni się?

auto motor i sport 0000-00-00

Grudniowe testy za nami, ale w świecie Formuły 1 czas nigdy nie stoi w miejscu. W styczniu pierwsze prezentacje nowych aut na sezon 2008. Co więc się działo, co się zmieni i co nas czeka?

Kubica optymistą

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.