mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Wyścig w Indiach więcej niż pewny

F1: Wyścig w Indiach więcej niż pewny

2011 rok, to kluczowa data dla organizatorów pierwszego Grand Prix Indii. Bernie Ecclestone jest przekonany, że wyścig w tym azjatyckim kraju odbędzie się zgodnie z planem.

F1: Wyścig w Indiach więcej niż pewny
Choć indyjskie ministerstwo sportu definitywnie odrzuciło prośbę promotora wyścigu o uzyskanie dotacji przekraczającej 36 mln Euro, zdaniem Ecclestonea nie wpływa to w żaden sposób na rezygnację z tego wyścigu. - "Czekamy na zakończenie budowy toru. Grand Prix Indii było planowane już od znacznie dłuższego czasu, dlatego jestem przekonany, że wyścig w tym kraju odbędzie się zgodnie z ustaleniami" - mówi szef F1.

Przeciwnikiem organizacji GP w Indiach jest minister sportu tego kraju, Manohar Singh Gill. Uważa on, że Formuła 1 to nie sport, a "kosztowna zabawa". Bernie Ecclestone odnosząc się do słów ministra powiedział: - "To punkt widzenia pana ministra. Reszta świata uważa, że F1 to sport." -

Podobne wiadomości:

Skok ciężarówką przez bolid Lotus F1

Skok ciężarówką przez bolid Lotus F1

Ciężarówki i Autobusy 2014-11-24

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Aktualności 2014-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.