mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Wyścig w Rzymie w 2013

F1: Wyścig w Rzymie w 2013

Pierwsze Grand Prix Włoch, które pojedzie po ulicach Rzymu powinno odbyć się w 2013 roku. Tak przynajmniej sprawę debiutu widzi jego główny organizator Maurizio Flammini.

F1: Wyścig w Rzymie w 2013
Kolejny, uliczny wyścig i do tego w zabytkowej stolicy Włoch z pewnością zwiększy atrakcyjność Formuły 1. Głównym problemem, który może zakłócić tej imprezie istnieje jednak w samych strukturach F1. Do tej pory bowiem Bernie Ecclestone - promotor F1 - oraz główny organizator wyścigu Maurizo Flammini podpisali jedynie list intencyjny w tej sprawie. Brakuje także zgody miasta na organizację w Rzymie rundy F1.

Według Flamminiego wszystkie zaległości mają jednak zostać nadrobione w ciągu najbliższych tygodni. "Jesteśmy gotowi na 2013 rok" - mówi w wywiadzie Włoch. "Formuła 1 jest także gotowa, by nas przywitać. Kilka dni temu rozmawiałem z Berniem Ecclestonem i on powiedział, że możemy zaczynać" - dodał organizator. Jak tylko pojawią się pierwsze, dokładnie plany umowa ma zostać podpisana.

"Konkurencja jest duża. W tej chwili jest co najmniej 30 torów, który chciałyby mieć Formułę 1" - dodaje Flammini. "Jeśli się nie pospieszymy, wówczas nasze szanse zmaleją". Niestety za organizacją wyścigu w Rzymie nie opowiadają się sami Włosi. Także największa duma tego kraju - Ferrari uważa, że we Włoszech powinien być rozgrywany tylko jeden wyścig. I to ten na Monzie. W publicznej sondzie aż 80% pytanych opowiedziało się przeciwko GP w Rzymie. Dodatkowo pojawiły się głosy, że rozgrywanie wyścigu w stolicy Włoch jest niewłaściwe z punktu widzenia walki o środowisko naturalne.

Tymczasem ten zarzut Flammini określa jako żart. "To jakiś dowcip. Trzeba byłoby się najpierw zastanowić co zrobić z tysiącami aut codziennie jeżdżących po ulicach Rzymu. Na pewno sytuacji nie pogorszą 24 samochody, zamknięte na pięcio kilometrowym torze."
Tematy w artykule: Formula 1 Rzym

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Francuski producent mocno rozwija gamę crossoverów. Do oferty dołącza kompaktowy SUV – C3 Aircross. Klienci mogą już zamawiać u polskich dealerów przedpremierowe egzemplarze.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech