mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Wyścig w Rzymie w 2013

F1: Wyścig w Rzymie w 2013

Pierwsze Grand Prix Włoch, które pojedzie po ulicach Rzymu powinno odbyć się w 2013 roku. Tak przynajmniej sprawę debiutu widzi jego główny organizator Maurizio Flammini.

F1: Wyścig w Rzymie w 2013
Kolejny, uliczny wyścig i do tego w zabytkowej stolicy Włoch z pewnością zwiększy atrakcyjność Formuły 1. Głównym problemem, który może zakłócić tej imprezie istnieje jednak w samych strukturach F1. Do tej pory bowiem Bernie Ecclestone - promotor F1 - oraz główny organizator wyścigu Maurizo Flammini podpisali jedynie list intencyjny w tej sprawie. Brakuje także zgody miasta na organizację w Rzymie rundy F1.

Według Flamminiego wszystkie zaległości mają jednak zostać nadrobione w ciągu najbliższych tygodni. "Jesteśmy gotowi na 2013 rok" - mówi w wywiadzie Włoch. "Formuła 1 jest także gotowa, by nas przywitać. Kilka dni temu rozmawiałem z Berniem Ecclestonem i on powiedział, że możemy zaczynać" - dodał organizator. Jak tylko pojawią się pierwsze, dokładnie plany umowa ma zostać podpisana.

"Konkurencja jest duża. W tej chwili jest co najmniej 30 torów, który chciałyby mieć Formułę 1" - dodaje Flammini. "Jeśli się nie pospieszymy, wówczas nasze szanse zmaleją". Niestety za organizacją wyścigu w Rzymie nie opowiadają się sami Włosi. Także największa duma tego kraju - Ferrari uważa, że we Włoszech powinien być rozgrywany tylko jeden wyścig. I to ten na Monzie. W publicznej sondzie aż 80% pytanych opowiedziało się przeciwko GP w Rzymie. Dodatkowo pojawiły się głosy, że rozgrywanie wyścigu w stolicy Włoch jest niewłaściwe z punktu widzenia walki o środowisko naturalne.

Tymczasem ten zarzut Flammini określa jako żart. "To jakiś dowcip. Trzeba byłoby się najpierw zastanowić co zrobić z tysiącami aut codziennie jeżdżących po ulicach Rzymu. Na pewno sytuacji nie pogorszą 24 samochody, zamknięte na pięcio kilometrowym torze."
Tematy w artykule: Formula 1 Rzym

Podobne wiadomości:

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.