Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Wyścigi bez pit stopów i tankowania?!

F1: Wyścigi bez pit stopów i tankowania?!

Sprawić by wyścigi Formuły 1 były bardzie pasjonujące - taki cel przyświeca jej szefowi. Teraz pojawił się pomysł zakazu tankowania podczas wyścigu.

F1: Wyścigi bez pit stopów i tankowania?!
Bernie Ecclestone ma głowę pełną pomysłów. Tuż przed rozpoczęciem obecnego sezonu Formuły 1, wymyślił sobie, żeby mistrzem świata F1 zostawał ten kierowca, który wygra najwięcej wyścigów w sezonie. W ostatniej chwili pomysł uważanego za władcę Formuły 1 Ecclestone'a został zablokowany i zgodnie z zasadą z lat ubiegłych mistrzem zostanie ten, kto uzbiera najwięcej punktów.Identyczne silniki dla wszystkich teamów Formuły 1, start do wyścigu na podstawie odwróconej klasyfikacji z poprzedniego sezonu - to tylko niektóre z kolejnych koncepcji wszechmocnego Ecclestone'a, przytaczane prze "Polska The Times". A jak podaje gazeta, jest też idea zniesienia pit stopów. Tak więc, podobnie jak to ma miejsce choćby w wyścigach Moto Grand Prix, kierowca będzie musiał przejechać cały wyścig bez tankowania.

My proponujemy, by w ogóle wszystkie bolidy były identyczne. Wtedy na pewno o zwycięstwie będzie decydował kierowca, a nie sprzęt jakim dysponuje i taktyka jego teamu.
Tematy w artykule: FIA F1 Bernie Ecclestone

Podobne wiadomości:

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

Aktualności 2015-10-08

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.