mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Wyścigi bez pit stopów i tankowania?!

F1: Wyścigi bez pit stopów i tankowania?!

Sprawić by wyścigi Formuły 1 były bardzie pasjonujące - taki cel przyświeca jej szefowi. Teraz pojawił się pomysł zakazu tankowania podczas wyścigu.

F1: Wyścigi bez pit stopów i tankowania?!
Bernie Ecclestone ma głowę pełną pomysłów. Tuż przed rozpoczęciem obecnego sezonu Formuły 1, wymyślił sobie, żeby mistrzem świata F1 zostawał ten kierowca, który wygra najwięcej wyścigów w sezonie. W ostatniej chwili pomysł uważanego za władcę Formuły 1 Ecclestone'a został zablokowany i zgodnie z zasadą z lat ubiegłych mistrzem zostanie ten, kto uzbiera najwięcej punktów.Identyczne silniki dla wszystkich teamów Formuły 1, start do wyścigu na podstawie odwróconej klasyfikacji z poprzedniego sezonu - to tylko niektóre z kolejnych koncepcji wszechmocnego Ecclestone'a, przytaczane prze "Polska The Times". A jak podaje gazeta, jest też idea zniesienia pit stopów. Tak więc, podobnie jak to ma miejsce choćby w wyścigach Moto Grand Prix, kierowca będzie musiał przejechać cały wyścig bez tankowania.

My proponujemy, by w ogóle wszystkie bolidy były identyczne. Wtedy na pewno o zwycięstwie będzie decydował kierowca, a nie sprzęt jakim dysponuje i taktyka jego teamu.
Tematy w artykule: FIA F1 Bernie Ecclestone

Podobne wiadomości:

Wydanie specjalne FORMUŁA 1

auto motor i sport 0000-00-00

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

Aktualności 2015-10-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.