mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Wyścigi bez pit stopów i tankowania?!

F1: Wyścigi bez pit stopów i tankowania?!

Sprawić by wyścigi Formuły 1 były bardzie pasjonujące - taki cel przyświeca jej szefowi. Teraz pojawił się pomysł zakazu tankowania podczas wyścigu.

F1: Wyścigi bez pit stopów i tankowania?!
Bernie Ecclestone ma głowę pełną pomysłów. Tuż przed rozpoczęciem obecnego sezonu Formuły 1, wymyślił sobie, żeby mistrzem świata F1 zostawał ten kierowca, który wygra najwięcej wyścigów w sezonie. W ostatniej chwili pomysł uważanego za władcę Formuły 1 Ecclestone'a został zablokowany i zgodnie z zasadą z lat ubiegłych mistrzem zostanie ten, kto uzbiera najwięcej punktów.Identyczne silniki dla wszystkich teamów Formuły 1, start do wyścigu na podstawie odwróconej klasyfikacji z poprzedniego sezonu - to tylko niektóre z kolejnych koncepcji wszechmocnego Ecclestone'a, przytaczane prze "Polska The Times". A jak podaje gazeta, jest też idea zniesienia pit stopów. Tak więc, podobnie jak to ma miejsce choćby w wyścigach Moto Grand Prix, kierowca będzie musiał przejechać cały wyścig bez tankowania.

My proponujemy, by w ogóle wszystkie bolidy były identyczne. Wtedy na pewno o zwycięstwie będzie decydował kierowca, a nie sprzęt jakim dysponuje i taktyka jego teamu.
Tematy w artykule: FIA F1 Bernie Ecclestone

Podobne wiadomości:

Oto nowe Audi R18 e-tron quattro

Oto nowe Audi R18 e-tron quattro

Aktualności 2015-03-24

Rajdowa Skoda Fabia gotowa do walki

Rajdowa Skoda Fabia gotowa do walki

Aktualności 2015-04-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross