Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Z Renault na Lotus

F1: Z Renault na Lotus

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie z komisją Formuły 1, podczas którego wydano zgodę na przyjęcie przez zespół LRGP nazwy Lotus. Zmiana ta została zaaprobowana i ogłoszona w dniu dzisiejszym przez FIA. Od 2012 roku zespół będzie występował jako Lotus w klasyfikacji Mistrzostw Konstruktorów.

F1: Z Renault na Lotus
„Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że nasz wniosek o zmianę nazwy został zaakceptowany. Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy dla dobra sportu pragniemy uniknąć wszelkich niejasności dotyczących nazewnictwa zespołów. Uważamy, że teamy startujące w wyścigach powinny posiadać rozpoznawalne nazwy, a to gwarantuje wydana dzisiaj decyzja. Rozpoczyna się kolejny etap historii ekipy z Enstone, ale nie zaczynamy od początku. Tradycje i doświadczenia zespołu pozwolą nam szybko i sprawnie podjąć wyzwanie związane ze zmianą nazwy. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie nowego sezonu w 2012 roku” - powiedział Eric Boullier, szef teamu i dyrektor zarządzający Lotus Renault GP.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Lotus F1 Lotus Renault GP

Podobne wiadomości:

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Renault Megane Sedan - następca Fluence

Premiery 2016-07-13

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Renault pracuje nad nowym Megane RS

Aktualności 2016-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda otwiera Autodrom w Poznaniu
Skoda otwiera Autodrom w Poznaniu
To już kolejny projekt polskiego przedstawicielstwa czeskiej marki związany z bezpieczną jazdą. Nowy Autodrom w Poznaniu pozwoli szkolić umiejętności kierowców w symulowanych sytuacjach awaryjnych.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj