mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Z Renault na Lotus

F1: Z Renault na Lotus

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie z komisją Formuły 1, podczas którego wydano zgodę na przyjęcie przez zespół LRGP nazwy Lotus. Zmiana ta została zaaprobowana i ogłoszona w dniu dzisiejszym przez FIA. Od 2012 roku zespół będzie występował jako Lotus w klasyfikacji Mistrzostw Konstruktorów.

F1: Z Renault na Lotus
„Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że nasz wniosek o zmianę nazwy został zaakceptowany. Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy dla dobra sportu pragniemy uniknąć wszelkich niejasności dotyczących nazewnictwa zespołów. Uważamy, że teamy startujące w wyścigach powinny posiadać rozpoznawalne nazwy, a to gwarantuje wydana dzisiaj decyzja. Rozpoczyna się kolejny etap historii ekipy z Enstone, ale nie zaczynamy od początku. Tradycje i doświadczenia zespołu pozwolą nam szybko i sprawnie podjąć wyzwanie związane ze zmianą nazwy. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie nowego sezonu w 2012 roku” - powiedział Eric Boullier, szef teamu i dyrektor zarządzający Lotus Renault GP.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Lotus F1 Lotus Renault GP

Podobne wiadomości:

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy
Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy
Niemiecki tuner opracował nowy bodykit i nieco podrasował jednostkę napędową. Propozycja dla tych, którzy uważają F-Pace za nudny samochód.