mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Z Renault na Lotus

F1: Z Renault na Lotus

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie z komisją Formuły 1, podczas którego wydano zgodę na przyjęcie przez zespół LRGP nazwy Lotus. Zmiana ta została zaaprobowana i ogłoszona w dniu dzisiejszym przez FIA. Od 2012 roku zespół będzie występował jako Lotus w klasyfikacji Mistrzostw Konstruktorów.

F1: Z Renault na Lotus
„Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że nasz wniosek o zmianę nazwy został zaakceptowany. Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy dla dobra sportu pragniemy uniknąć wszelkich niejasności dotyczących nazewnictwa zespołów. Uważamy, że teamy startujące w wyścigach powinny posiadać rozpoznawalne nazwy, a to gwarantuje wydana dzisiaj decyzja. Rozpoczyna się kolejny etap historii ekipy z Enstone, ale nie zaczynamy od początku. Tradycje i doświadczenia zespołu pozwolą nam szybko i sprawnie podjąć wyzwanie związane ze zmianą nazwy. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie nowego sezonu w 2012 roku” - powiedział Eric Boullier, szef teamu i dyrektor zarządzający Lotus Renault GP.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Lotus F1 Lotus Renault GP

Podobne wiadomości:

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

BMW M5 – z pozoru niepozorne

auto motor i sport 0000-00-00

Piąta generacja BMW M5 żegna się z kochającym wysokie obroty, wolnossącym silnikiem. Teraz rządzi ośmiocylindrowy biturbo o mocy 560 KM - też drapieżny, ale bardziej oszczędny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.