mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Z Renault na Lotus

F1: Z Renault na Lotus

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie z komisją Formuły 1, podczas którego wydano zgodę na przyjęcie przez zespół LRGP nazwy Lotus. Zmiana ta została zaaprobowana i ogłoszona w dniu dzisiejszym przez FIA. Od 2012 roku zespół będzie występował jako Lotus w klasyfikacji Mistrzostw Konstruktorów.

F1: Z Renault na Lotus
„Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że nasz wniosek o zmianę nazwy został zaakceptowany. Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy dla dobra sportu pragniemy uniknąć wszelkich niejasności dotyczących nazewnictwa zespołów. Uważamy, że teamy startujące w wyścigach powinny posiadać rozpoznawalne nazwy, a to gwarantuje wydana dzisiaj decyzja. Rozpoczyna się kolejny etap historii ekipy z Enstone, ale nie zaczynamy od początku. Tradycje i doświadczenia zespołu pozwolą nam szybko i sprawnie podjąć wyzwanie związane ze zmianą nazwy. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie nowego sezonu w 2012 roku” - powiedział Eric Boullier, szef teamu i dyrektor zarządzający Lotus Renault GP.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Lotus F1 Lotus Renault GP

Podobne wiadomości:

Kup Clio na Facebooku

auto motor i sport 0000-00-00

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.