mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Z respektem w Abu Zabi

F1: Z respektem w Abu Zabi

Eksperci Formuły 1 zgodnie podkreślają. Tor Yas Marina na którym zostanie rozegrane po raz pierwszy Grand Prix Abu Zabi kierowcy muszą potraktować z należytym respektem, tak jak w przypadku belgijskiego Spa-Francorchamps i japońskiej Suzuki.

F1: Z respektem w Abu Zabi
Byli kierowcy F1 David Coulthard i Martin Brundle w wywiadzie dla autosport.com podkreślają, że żadne symulacje czy zdjęcia nie odwzorują w pełni charakterystki toru Yas Marina jak realne zapoznanie toru w bolidzie. Ograniczenie szerokich poboczy specjalnymi barierami zupełnie zmieniło oblicze nowego toru, stąd jeśli któryś z kierowców nie podejdzie do niego z respektem, ściganie zakończy najprawdopodobniej na ścianie.

- "Po pierwsze dużą niespodzianką dla kierowców będzie to, że Yas Marina przypomina w swojej charakterystyce typowy tor uliczny" - mówi David Coulthard. - "Nowoczesne tory w większości przypadków posiadają szerokie i bezpieczne pobocza. Ten w Abu Zabi jest podobny do Walencji i Singapuru. Nie ma tam za wiele miejsca do ratowania się, jeśli popełni się błąd" - dodaje Szkot.

Podobnie styl arabskiego toru opisuje inny ex-kierowca F1, Martin Brundle. - "Podobnie jak w tym roku na Suzuce, również tutaj błąd kierowcy będzie go bardzo dużo kosztował. Moim zdaniem właśnie na takich torach poznajesz wartość danego kierowcy. Jeśli komuś brakuje umiejętności kończy wyścig na ścianie" - twierdzi.

- "Tor ma wiele kombinacyjnych partii. Szybkich i wolnych zakrętów. A do tego będzie za pewne śliski, co zwiększa ryzyko wypadku" - zakończył Brundle.

Kolejną ciekawostką z którą muszą zmierzyć się zawodnicy to nietypowy wyjazd z
alei serwisowej. - "Droga wyjazdu z boksów jest bardzo wąska i muszę przyznać głupia. Bo jak inaczej można opisać coś takiego, kiedy linia wyjazdu jest niewiele większa od szerokości bolidu. Do tego musisz zmieścić się przed wjazdem do tunelu w zakręt pod kątem 90 stopni, a poprzedza go wzniesienie przez które nic nie widać" - konkluduje były kierowca Red Bulla, David Coulthard.
Tematy w artykule: F1 tor Grand Prix Abu Zabi Yas Marina

Podobne wiadomości:

Porsche Track Precision - zabawka na tor

Porsche Track Precision - zabawka na tor

Technika 2015-05-19

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.