mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Zaskakujący partner Kubicy w Renault?

F1: Zaskakujący partner Kubicy w Renault?

Ciągnie wilka do lasu! Kanadyjczyk Jacques Villeneuve ponownie chce zasiąść za kierownicą bolidu Formuły1! Co Ciekawe, mistrz świata z 1997 roku negocjuje z Prodrive - firmą zabiegającą o przejęcie Teamu Renault, w którym w przyszłym roku ma jeździć Robert Kubica.

F1: Zaskakujący partner Kubicy w Renault?
Obaj kierowcy znają się z BMW Sauber... Na marginesie, media obiegają wciąż nowe nazwiska ewentualnych kolegów Roberta Kubicy. Na liście znalazł się ostatnio Chińczyk Ho-Pin Tung. Wróćmy jednak do Kanadyjczyka, który od dawna dawał sygnały, że zależy mu na powrocie do Jedynki. W minionym sezonie często można go było spotkać w padoku, kiedy to bardzo pochlebnie wyrażał się o zmianach regulaminowych, które odmieniły wygląd i własności bolidów F1. - O to wszystko prosiłem przez lata. Teraz jeździłoby mi się znacznie lepiej niż w czasach, gdy za kierowcę wszystko robił komputer - zaznaczał Villeneuve.

Jacques pojawił się na torze Abu Zabi, gdzie zapewniał rozmówców, że prowadzi zaawansowane rozmowy z Toyotą. Nagłe wycofanie się japońskiego producenta nie zniechęciło byłego mistrza, który szans na starty szuka, gdzie się tylko da. Rozmawia m.in. z US F1 i z Lotusem - teamami, które zadebiutują w przyszłym roku w MŚ. Dawny czempion tak bardzo chce wrócić do Jedynki, że nie obawia się nawet konfrontacji z zawodnikiem, na którego rzecz stracił miejsce w elicie, czyli z Kubicą.

W 2006 roku Robert debiutował w F1 zmieniając w bolidzie właśnie Villeneuve'a. Początkowo Polak wsiadł do auta tylko na jeden wyścig - Grand Prix Węgier. Jacques musiał pauzować po kraksie w poprzednim starcie, a później nie potrafił jednak dojść do porozumienia z szefami BMW Sauber i ostatecznie sam postanowił odejść przed końcem sezonu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica F1 Jacques Villeneuve

Podobne wiadomości:

Renault Megane na trasie 50 000 km – test

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedes GP – barwy na sezon 2010

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.