mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Zaskakujący partner Kubicy w Renault?

F1: Zaskakujący partner Kubicy w Renault?

Ciągnie wilka do lasu! Kanadyjczyk Jacques Villeneuve ponownie chce zasiąść za kierownicą bolidu Formuły1! Co Ciekawe, mistrz świata z 1997 roku negocjuje z Prodrive - firmą zabiegającą o przejęcie Teamu Renault, w którym w przyszłym roku ma jeździć Robert Kubica.

F1: Zaskakujący partner Kubicy w Renault?
Obaj kierowcy znają się z BMW Sauber... Na marginesie, media obiegają wciąż nowe nazwiska ewentualnych kolegów Roberta Kubicy. Na liście znalazł się ostatnio Chińczyk Ho-Pin Tung. Wróćmy jednak do Kanadyjczyka, który od dawna dawał sygnały, że zależy mu na powrocie do Jedynki. W minionym sezonie często można go było spotkać w padoku, kiedy to bardzo pochlebnie wyrażał się o zmianach regulaminowych, które odmieniły wygląd i własności bolidów F1. - O to wszystko prosiłem przez lata. Teraz jeździłoby mi się znacznie lepiej niż w czasach, gdy za kierowcę wszystko robił komputer - zaznaczał Villeneuve.

Jacques pojawił się na torze Abu Zabi, gdzie zapewniał rozmówców, że prowadzi zaawansowane rozmowy z Toyotą. Nagłe wycofanie się japońskiego producenta nie zniechęciło byłego mistrza, który szans na starty szuka, gdzie się tylko da. Rozmawia m.in. z US F1 i z Lotusem - teamami, które zadebiutują w przyszłym roku w MŚ. Dawny czempion tak bardzo chce wrócić do Jedynki, że nie obawia się nawet konfrontacji z zawodnikiem, na którego rzecz stracił miejsce w elicie, czyli z Kubicą.

W 2006 roku Robert debiutował w F1 zmieniając w bolidzie właśnie Villeneuve'a. Początkowo Polak wsiadł do auta tylko na jeden wyścig - Grand Prix Węgier. Jacques musiał pauzować po kraksie w poprzednim starcie, a później nie potrafił jednak dojść do porozumienia z szefami BMW Sauber i ostatecznie sam postanowił odejść przed końcem sezonu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault Robert Kubica F1 Jacques Villeneuve

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic