mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Zmiana nazwy nie taka prosta

F1: Zmiana nazwy nie taka prosta

Peter Sauber zapowiedział, że niebawem jego zespół złoży wniosek o zmianę nazwy z BMW Sauber Team, na Sauber Motorsport. Jednak taki zabieg może spowodować, że zespół nie otrzyma pieniędzy, przysługujących każdej ekip z transmisji telewizyjnych.

F1: Zmiana nazwy nie taka prosta
Zespół w którym startują Kamui Kobayashi i Pedro de la Rosa dość długo wstrzymywał się ze zmianą nazwy. Zgodnie z regulaminem powinien tego dokonać przed rozpoczęciem sezonu. Sauber nie zgłosił takiej chęci także przed startem pierwszego Grand Prix w Bahrajnie. Teraz może mieć problem, bo według przepisów spółka zarządzająca mistrzostwami może nie wypłacić szwajcarskiemu zespołowi pieniędzy ze sprzedaży praw telewizyjnych.

"Będziemy chcięli złożyć wniosek o zmianę nazwy nadwozia, ale jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji kiedy to zrobimy" - powiedział dla Autosportu Peter Sauber. "Na pewno dokonamy tego w tym sezonie" - dodał szef zespołu. Niestety Sauber Motorsport nadal nie pozyskał strategicznego sponsora i trudno przewidzieć kondycję finansową zespołu w kolejnych latach. "Wciąż mamy biały bolid, ponieważ bardzo trudno jest znaleźć dużego sponsora w styczniu i lutym. Intensywnie szukamy sponsorów na ten oraz na przyszły sezon" - zakończył Peter Sauber.
Tematy w artykule: Formuła 1 Sauber BMW Sauber

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.