mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Zmiana nazwy nie taka prosta

F1: Zmiana nazwy nie taka prosta

Peter Sauber zapowiedział, że niebawem jego zespół złoży wniosek o zmianę nazwy z BMW Sauber Team, na Sauber Motorsport. Jednak taki zabieg może spowodować, że zespół nie otrzyma pieniędzy, przysługujących każdej ekip z transmisji telewizyjnych.

F1: Zmiana nazwy nie taka prosta
Zespół w którym startują Kamui Kobayashi i Pedro de la Rosa dość długo wstrzymywał się ze zmianą nazwy. Zgodnie z regulaminem powinien tego dokonać przed rozpoczęciem sezonu. Sauber nie zgłosił takiej chęci także przed startem pierwszego Grand Prix w Bahrajnie. Teraz może mieć problem, bo według przepisów spółka zarządzająca mistrzostwami może nie wypłacić szwajcarskiemu zespołowi pieniędzy ze sprzedaży praw telewizyjnych.

"Będziemy chcięli złożyć wniosek o zmianę nazwy nadwozia, ale jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji kiedy to zrobimy" - powiedział dla Autosportu Peter Sauber. "Na pewno dokonamy tego w tym sezonie" - dodał szef zespołu. Niestety Sauber Motorsport nadal nie pozyskał strategicznego sponsora i trudno przewidzieć kondycję finansową zespołu w kolejnych latach. "Wciąż mamy biały bolid, ponieważ bardzo trudno jest znaleźć dużego sponsora w styczniu i lutym. Intensywnie szukamy sponsorów na ten oraz na przyszły sezon" - zakończył Peter Sauber.
Tematy w artykule: Formuła 1 Sauber BMW Sauber

Podobne wiadomości:

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Aktualności 2014-12-05

C29 – bolid Saubera na sezon 2010

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.