mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Zmiana nazwy nie taka prosta

F1: Zmiana nazwy nie taka prosta

Peter Sauber zapowiedział, że niebawem jego zespół złoży wniosek o zmianę nazwy z BMW Sauber Team, na Sauber Motorsport. Jednak taki zabieg może spowodować, że zespół nie otrzyma pieniędzy, przysługujących każdej ekip z transmisji telewizyjnych.

F1: Zmiana nazwy nie taka prosta
Zespół w którym startują Kamui Kobayashi i Pedro de la Rosa dość długo wstrzymywał się ze zmianą nazwy. Zgodnie z regulaminem powinien tego dokonać przed rozpoczęciem sezonu. Sauber nie zgłosił takiej chęci także przed startem pierwszego Grand Prix w Bahrajnie. Teraz może mieć problem, bo według przepisów spółka zarządzająca mistrzostwami może nie wypłacić szwajcarskiemu zespołowi pieniędzy ze sprzedaży praw telewizyjnych.

"Będziemy chcięli złożyć wniosek o zmianę nazwy nadwozia, ale jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji kiedy to zrobimy" - powiedział dla Autosportu Peter Sauber. "Na pewno dokonamy tego w tym sezonie" - dodał szef zespołu. Niestety Sauber Motorsport nadal nie pozyskał strategicznego sponsora i trudno przewidzieć kondycję finansową zespołu w kolejnych latach. "Wciąż mamy biały bolid, ponieważ bardzo trudno jest znaleźć dużego sponsora w styczniu i lutym. Intensywnie szukamy sponsorów na ten oraz na przyszły sezon" - zakończył Peter Sauber.
Tematy w artykule: Formuła 1 Sauber BMW Sauber

Podobne wiadomości:

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Plotki o wejściu Volkswagena do F1 powracają

Aktualności 2014-12-05

Syn legendarnego kierowcy rajdowego dołącza do F1

Syn legendarnego kierowcy rajdowegołącza...

Aktualności 2014-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando