mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Zmiana nazwy nie taka prosta

F1: Zmiana nazwy nie taka prosta

Peter Sauber zapowiedział, że niebawem jego zespół złoży wniosek o zmianę nazwy z BMW Sauber Team, na Sauber Motorsport. Jednak taki zabieg może spowodować, że zespół nie otrzyma pieniędzy, przysługujących każdej ekip z transmisji telewizyjnych.

F1: Zmiana nazwy nie taka prosta
Zespół w którym startują Kamui Kobayashi i Pedro de la Rosa dość długo wstrzymywał się ze zmianą nazwy. Zgodnie z regulaminem powinien tego dokonać przed rozpoczęciem sezonu. Sauber nie zgłosił takiej chęci także przed startem pierwszego Grand Prix w Bahrajnie. Teraz może mieć problem, bo według przepisów spółka zarządzająca mistrzostwami może nie wypłacić szwajcarskiemu zespołowi pieniędzy ze sprzedaży praw telewizyjnych.

"Będziemy chcięli złożyć wniosek o zmianę nazwy nadwozia, ale jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji kiedy to zrobimy" - powiedział dla Autosportu Peter Sauber. "Na pewno dokonamy tego w tym sezonie" - dodał szef zespołu. Niestety Sauber Motorsport nadal nie pozyskał strategicznego sponsora i trudno przewidzieć kondycję finansową zespołu w kolejnych latach. "Wciąż mamy biały bolid, ponieważ bardzo trudno jest znaleźć dużego sponsora w styczniu i lutym. Intensywnie szukamy sponsorów na ten oraz na przyszły sezon" - zakończył Peter Sauber.
Tematy w artykule: Formuła 1 Sauber BMW Sauber

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.