mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1: Zmiany w regulaminie uchwalone

F1: Zmiany w regulaminie uchwalone

Komisja FIA obradująca w ramach Formuły 1 zatwierdziła zgłoszone zmiany w regulaminie rozgrywek. Jakie przepisy dokładnie uległy modyfikacjom?

F1: Zmiany w regulaminie uchwalone
Komisja zaakceptowała wymóg użycia w wyścigu przez czołową dziesiątkę kierowców kwalifikacji tej samej mieszanki opon, na której uzyskali swój najlepszy rezultat w trzeciej fazie czasówki. "Ten przepis ma uatrakcyjnić wyścigi" - uzasadnia w swoim oświadczeniu FIA. Kolejną kwestią jaką zajęło się ciało legislacyjne FIA dotyczy ilości kompletów slicków w ciągu jednego weekendu. Liczbę ograniczono z 14 do 11 zestawów, przy czym jeden z kompletów musi zostać zwrócony przed rozpoczęciem się drugiej sesji treningowej, a dwa przed startem trzeciego treningu. Takie wymuszenie ma nakłonić zespoły do częstszych jazd w piątki.

Jedna z najważniejszych zmian przewidzianych na sezon 2010, dotyczy systemu punktacji. Nagradzanych będzie dziesięciu kierowców, a punkty rozdawane będą według następującej kolejności: 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1.

Komisja aktualnie zajmuje się także normowaniem przepisów na kolejne lata. Jednym z kluczowych punktów obrad jest wprowadzenie zakazu używania podwójnych dyfuzorów od sezonu 2011. FIA także nadal zamierza promować wprowadzanie eko-technologii.
Tematy w artykule: opony Formuła 1 przepisy FIA F1

Podobne wiadomości:

Polski sponsor zespołu Vodafone McLaren...

auto motor i sport 0000-00-00

System automatycznego hamowania będzie seryjny

System automatycznego hamowania będzie...

Technika 2016-03-18

Komentuj:

~dziadekjasiu 2010-02-02

Coraz trudniej nadążyć za zmianami regulaminu F-1.Może czas się trochę zatrzymać?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.