mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1 bez Super Aguri

F1 bez Super Aguri

We wtorkowym oświadczeniu wydanym przez Aguri Suzuki - szefa i założyciela teamu Super Aguri-Honda - potwierdziły się wcześniejsze spekulacje. Zespół ten wycofał się z dalszych startów w tegorocznej edycji Formuły 1.

F1 bez Super Aguri
Super Aguri, team założony przez byłego kierowcę Aguri Suzuki, bierze udział w cyklu Formuły 1 od 2006 roku. W dość krótkim czasie, bo już w swoim 22 wyścigu (GP Hiszpanii w 2007 r.), japoński zespół zdobył pierwsze swoje punkty, a cały rok zakończył na dziewiątej pozycji. Tegoroczny wyścig również na torze w Barcelonie był ostatnim, przynajmniej na razie, w którym zobaczyliśmy bolidy Super Aguri. Tym samym w niedzielnym GP Turcji wystartuje tylko 10 zespołów.

Przyczyną rezygnacji ze startów w cyklu F1 były problemy finansowe, z jakimi Super Aguri borykał się od ubiegłego roku. Efektem tego były ograniczone przygotowania do nowego sezonu i słabe wyniki w tym roku. Żadnemu z dwójki kierowców - Takuma Sato i Anthony Davidson - nie udało się zdobyć choćby jednego punktu. Najwyżej w klasyfikacji uplasował się Japończyk w ostatnim wyścigu teamu w Hiszpanii.

Do końca wydawało się, że jednak najgorszy scebariusz nie sprawdzi się. W ubiegłym miesiącu ostatecznie z kupna zespołu wycofała się Magma Group, a jeszcze w zeszłym tygodniu mówiło się o możliwości zainwestowania niemieckiej grupy Weigl.
Tematy w artykule: Formuła 1

Podobne wiadomości:

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.