mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1 w płatnej telewizji?

F1 w płatnej telewizji?

Od kilkunastu dni za kulismy Formuły 1 wrze na temat możliwości przejęcia licencji królowej motosportu przez magnata telewizyjnego Ruperta Murdocha i najbogatszego człowieka na świecie Carlosa Slima. Szef zespołu Virgin Racing Graeme Lowdon obawia się, że zawody w przyszłości mogą trafić do płatnej telewizji.

F1 w płatnej telewizji?
Zakusy Murdocha i Slima na wykup praw do Formuły 1 ich aktualny właściciel Bernie Ecclestone określił mianem "bezsensownych spekulacji, wyssanych z palca". Z drugiej jednak strony Brytyjczyk w ostatnim z wywiadów powiedział, że w swoim życiu doszedł do momentu, w którym już nie będzie musiał pracować. Co miała na myśli najważniejsza osoba w strukturach Formuły 1?
Tak enigmatyczne stanowisko Ecclestone'a ponownie dało pole do różnych spekulacji, a niektórzy już zaczęli się obawiać, że przejęcie przez duet Murdoch-Slim Formuły 1, może spowodować, że w przyszłości rozgrywki najszybszych kierowców świata będą dostępne jedynie przez płatne kanały telewizyjne typu pay-per-view. Tego obawia się wspomniany Greame Lowdon z Virgin. "Jeśli większość publiczności zostanie w ten sposób wykluczona, Formuła 1 dużo na tym straci" - powiedział Lowdon w BBC. "Formuła 1 sama w sobie, za sprawą dużych kontraktów za prawa nadawania transmisji jest już w pewnym sensie płatną telewizją. Dlatego zasługuje na to, by pokazywać ją w otwartych stacjach telewizyjnych" - dodał boss Virgin.
Tematy w artykule: F1 Bernie Ecclestone

Podobne wiadomości:

Skok ciężarówką przez bolid Lotus F1

Skok ciężarówką przez bolid Lotus F1

Ciężarówki i Autobusy 2014-11-24

Syn legendarnego kierowcy rajdowego dołącza do F1

Syn legendarnego kierowcy rajdowegołącza...

Aktualności 2014-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.