mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > F1 z nowym regulaminem

F1 z nowym regulaminem

W Londynie odbyło się spotkanie komisarzy Formuły 1 - Formula One Comission. Głównym celem posiedzenia było przygotowanie nowego regulaminu na nadchodzący sezon, a także nakreślenie pewnych standardów na kolejne lata.

F1 z nowym regulaminem

Spotkanie elit F1 rozpoczęło się od uroczystości z okazji 75. urodzin Berniego Ecclestone’a, jednej z głównych twarzy „królowej sportów motoryzacyjnych” – Formuły 1.

Następnie komisarze zasiedli do rozmów nad kształtowaniem nowego regulaminu na nadchodzący sezon.

Najistotniejsze zmiany zaszły w sesji kwalifikacyjnej. Według nowego schematu zostanie ona podzielona na trzy etapy. Początkowo będzie w niej brać udział cała stawka F1 (20 kierowców). Po piętnastu minutach odpadnie piątka kierowców, którzy uzyskali najsłabsze czasy. Po kolejnym kwadransie nastąpi ta sama procedura. Dopiero pozostała dziesiątka kierowców będzie w ciągu 20 minut walczyć o Pole Position.

Do łask powróci dostarczająca zawsze wielu emocji zmiana kół – co wśród konkurentów uznano za ukłon w stronę zespołu Ferrari, który ostatnimi czasy nie za bardzo mógł się cieszyć z dostawcy opon do swoich bolidów (Bridgestone). W trakcie jednego weekendu kierowca będzie mógł wykorzystać maksymalnie 28 opon.

Nie zmieniono natomiast przepisu dotyczącego wystawiania trzeciego bolidu w sesji treningowej zespołom spoza pierwszej czwórki w klasyfikacji producentów, co oczywiście daje więcej możliwości do testowania ustawień słabszym team’om.

Dokonano także analizy nowych podzespołów i elementów aerodynamicznych, które być może zostaną wprowadzone w 2008 roku. Na razie pakiety te zostały skierowane do Technicznej Grupy Roboczej F1.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.