mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FAM odlewy dla branży motoryzacyjnej

FAM odlewy dla branży motoryzacyjnej

FAM Technika Odlewnicza SA podpisał kontrakt na seryjną produkcję odlewów dla światowej firmy z branży motoryzacyjnej. Kontrahent spółki projektuje i produkuje systemy oraz części do większości marek samochodowych na świecie. Do końca listopada 2006 r. FAM TO S.A. zrealizuje zamówienie na kwotę około 800 tys. zł. Dostawy mogą być realizowane przez okres 4 do 5 lat.

FAM odlewy dla branży motoryzacyjnej

FAM będzie wykonywał dla branży motoryzacyjnej seryjne odlewy z metali lekkich i nieżelaznych oraz produkował formy odlewnicze. Zgodnie z szacunkami, opartymi na prognozowanym popycie na poszczególne modele samochodów, roczne obroty pomiędzy firmami kształtować się będą na poziomie około 5 mln zł.

Rozpoczęcie produkcji zostało poprzedzone kilkumiesięczną procedurą przygotowawczą składającą się z audytów sprawdzających oraz procesu PPAP (Production Part Approval Process). W ich trakcie potwierdzono, że FAM TO S.A. spełnia wysokie wymagania techniczne i jakościowe wiodącego przedstawiciela OEM's (Original Equipment Manufacturer).

Rozpoczęcie seryjnej produkcji dla przemysłu samochodowego pozwala FAM TO S.A. na realizację ostatniego etapu certyfikacji i otrzymanie atestu TS 16 949, będącego paszportem kwalifikowanego dostawcy przemysłu samochodowego.

"Ze względu na bardzo wysokie wymagania odbiorców związane z umiejętnościami technologicznymi, doświadczeniem na rynku i możliwościami produkcyjnymi, segment dostawców dla branży motoryzacyjnej charakteryzują wysokie bariery wejścia dla konkurencji. Jednocześnie zapewnia on możliwość uzyskiwania w przyszłości wysokich marż oraz efektów skali wynikających z produkcji wielkoseryjnej" - dodają przedstawiciele firmy.

Przeczytaj także:

Ekspansja w kierunku motoryzacji (2006-05-22)

Nowa walcarka w Aluminium Konin (2006-09-22)

Przemysł hutniczy dla motoryzacji (2006-08-24)

Odlewnie Polskie realizują kolejną inwestycję (2006-08-18)

 

 

 


Podobne wiadomości:

Przemysł hutniczy dla motoryzacji

Przemysł hutniczy dla motoryzacji

Aktualności 2006-08-24

Odlewnie Polskie realizują kolejną inwestycję

Odlewnie Polskie realizują kolejną inwestycję

Aktualności 2006-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.