mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FAP: będą zwolnienia grupowe

FAP: będą zwolnienia grupowe

Zwolnienie 1.500 pracowników, czyli blisko jednej trzeciej załogi zapowiedziała w piątek, 7 grudnia 2012 dyrekcja Fiat Auto Poland. Następnego dnia, w sobotę, rozpoczęły się konsultacje ze związkami zawodowymi, które zgodnie z ustawowymi zapisami powinny w szczególności dotyczyć możliwości uniknięcie lub zmniejszenia rozmiarów redukcji zatrudnienia.

FAP: będą zwolnienia grupowe
- Skala planowanych zwolnień grupowych i ich struktura – wśród półtora tysiąca zwalnianych ma być 1.220 pracowników bezpośrednio produkcyjnych (monterzy, zgrzewacze, operatorzy linii lakierniczych), 130 zatrudnionych w pośredniej produkcji (utrzymanie ruchu, kontrola jakości, usługi serwisowe) oraz 150 pracujących na stanowiskach nierobotniczych – wydaje się być wyraźnie zawyżona, nawet biorąc pod uwagę spadająca produkcję oraz brak perspektyw poprawy sytuacji na rynku motoryzacyjnym. Należy bowiem pamiętać, że od 2010 załoga FAP już zmalała o 1.500 osób, a od początku 2012 – prawie o 400. Obecnie jest w naszym zakładzie 4.870 pracowników. Dla porównania w 2009 było to 6.422 osób, które aby wypełnić plany produkcyjne pracowały w praktycznie wszystkie soboty i kilka niedziel - informuje zakładowa Solidarność.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.