mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FAP: będą zwolnienia grupowe

FAP: będą zwolnienia grupowe

Zwolnienie 1.500 pracowników, czyli blisko jednej trzeciej załogi zapowiedziała w piątek, 7 grudnia 2012 dyrekcja Fiat Auto Poland. Następnego dnia, w sobotę, rozpoczęły się konsultacje ze związkami zawodowymi, które zgodnie z ustawowymi zapisami powinny w szczególności dotyczyć możliwości uniknięcie lub zmniejszenia rozmiarów redukcji zatrudnienia.

FAP: będą zwolnienia grupowe
- Skala planowanych zwolnień grupowych i ich struktura – wśród półtora tysiąca zwalnianych ma być 1.220 pracowników bezpośrednio produkcyjnych (monterzy, zgrzewacze, operatorzy linii lakierniczych), 130 zatrudnionych w pośredniej produkcji (utrzymanie ruchu, kontrola jakości, usługi serwisowe) oraz 150 pracujących na stanowiskach nierobotniczych – wydaje się być wyraźnie zawyżona, nawet biorąc pod uwagę spadająca produkcję oraz brak perspektyw poprawy sytuacji na rynku motoryzacyjnym. Należy bowiem pamiętać, że od 2010 załoga FAP już zmalała o 1.500 osób, a od początku 2012 – prawie o 400. Obecnie jest w naszym zakładzie 4.870 pracowników. Dla porównania w 2009 było to 6.422 osób, które aby wypełnić plany produkcyjne pracowały w praktycznie wszystkie soboty i kilka niedziel - informuje zakładowa Solidarność.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.