Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FAP - inwestycje i większe zatrudnienie

FAP - inwestycje i większe zatrudnienie

Fiat Auto Poland SA przyjmie do pracy w zakładzie w Tychach 150 nowych pracowników do bezpośredniej produkcji. Obecne zatrudnienie w spółce Fiat Auto Poland wynosi 3510 osób , z czego w zakładzie w Tychach 3217 osób. Decyzja ta wynika ze zwiększenia zamówień z rynków europejskich na samochód Fiat Panda.

FAP - inwestycje i większe zatrudnienie

"W ciągu trzech miesięcy b.r.  wyprodukowaliśmy  79 846  samochodów:  Fiat 600 (14 327szt) i Panda (65 519 szt), tj. o  6420 szt. więcej niż w roku ubiegłym.  Wyeksportowaliśmy w tym czasie 75 609 samochodów, tj. o 9 596 szt. więcej niż w analogicznym czasie roku ubiegłego, głównie dzięki zamówieniom na Fiata Pandę z rynków zagranicznych  - wzrost o 9 288 szt." - informuje Bogusław Cieślar, rzecznik prasowy firmy.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Fiat Panda jest eksportowany na rynki 51 państw. W ubiegłym roku zostało wyeksportowanych prawie 265 000 samochodów, tj. 92,3 proc. całej produkcji. Co więcej, na eksport w roku 2005 zostało zamówionych o 7 840 samochodów Panda więcej niż w roku  poprzednim.

W sumie zakład produkuje dziennie w systemie trzyzmianowym 1120 samochodów  Fiat 600 i Panda. Po zwiększeniu zatrudnienia produkcja dzienna wzrośnie do 1170 samochodów. Nowe miejsca pracy powstaną na stanowiskach mechanik, monter, lakiernik. Na liniach produkcyjnych spawalni i lakierni pracuje ogółem 420 robotów.

Zakład w Tychach uzyskuje wskaźniki jakości i niezawodności produkowanych samochodów porównywalne z producentami najlepszych  pod  tym względem marek samochodów  - dane opracowane przez niezależne od Fiata Instytuty (Q.A.S; N.C.B.S.). Obecnie zakład zarządzany jest w systemie zbliżonym do TQM (Total Quality Management). TQM wpisuje się w model preferowany przez Europejską Fundację Zarządzania Jakością, której zakład jest członkiem.

Ponadto w tyskim zakładzie jest wdrożony japoński system eliminacji strat z tytułu postojów produkcji TPM (Total Productive Maintenance - Ogólne Utrzymanie Produktywności) . Wszystkie działania wg tego systemu są realizowane  w systemie prewencji.

To właśnie w uznaniu za dokonane osiągnięcia i wyniki światowe koncerny Fiat Auto i Ford zdecydowały o ulokowaniu w zakładzie Fiat Auto Poland w Tychach inwestycji związanych z produkcją nowych modeli samochodów - nowego Fiata 500 i następcy Forda KA.

Przeczytaj także:

GM w FSO? (2006-03-16)

Fiat: 7 milionów z Tychów (2006-03-14)

FAP - podsumowanie 2005 (2006-03-01)


Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj