mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FAURECIA - bądź dostawcą panelowym!

FAURECIA - bądź dostawcą panelowym!

Zagraniczne koncerny motoryzacyjne obecne w Polsce stale poszukują wiarygodnych partnerów- poddostawców produktów i usług. Branża ta jednak stawia wysokie wymagania jakościowe i organizacyjne, których spełnienie wymaga inwestycji w nowe technologie i zmian w organizacji pracy.

FAURECIA - bądź dostawcą panelowym!

Informacji i wskazówek o tym co jest niezbędne, aby znaleźć się w sieci poddostawców światowego koncernu Faurecia udzielił nam Piotr Stasiuk, Kierownik Działu Zakupów w Zakładzie  Struktur w Faurecii w Grójcu , podczas konferencji  "Innowacje drogą do sukcesu w motoryzacji - perspektywy i trudności", która odbyła się 26 października w Poznaniu.

"Chcemy posiadać światowej klasy dostawców, z którymi będziemy mieć gwarancję długofalowej współpracy. Stąd realizowana przez Dział Zakupów Faurecii procedura oceny dostawcy jest dosyć długa, skomplikowana oraz wymaga dużego zaangażowania z obu stron. Podstawowe wskaźniki, którymi kierujemy się przy ocenie dostawcy to:  jakość, poziom kosztów, poziom obsługi logistycznej. Od dostawców bezwzględnie wymagamy wdrożonych systemów zarządzania jakością potwierdzonych certyfikatami (ISO/TS 16949 lub QS9000). Ponadto, zgodnie z polityką koncernu Faurecia, staramy się nie dopuszczać, aby Faurecia stanowiła u danego dostawcy więcej niż 30% obrotów.

Dostawcą dla grupy Faurecia może zostać przedsiębiorstwo, które zostanie umieszczone na panelu dostawców. Jest to lista ocenionych, spełniających kryteria Grupy dostawców. Każdy partner powinien zmierzać do wprowadzania już w fazie projektu innowacyjnych rozwiązań oraz prowadzić plan ciągłego doskonalenia w zakresie jakości, kosztów, dostaw - zarówno w fazie uruchomienia projektu jak też po rozpoczęciu dostaw seryjnych.

Udział dostawców polskich w strukturze naszych zakupów na dzień dzisiejszy stanowi około 20% obrotów. Są to dostawcy następujących grup towarowych: części tłoczone i wykrawane -  kilkunastu głównych dostawców, oraz po kilku dostawców pozostałych grup takich jak: sprężyny, elementy z drutów, elementy złączne, detale z tworzyw sztucznych i  obróbka skrawaniem. Obecnie aktywnie poszukujemy następujących dostawców: detali tłoczonych, z prasami o nacisku powyżej 400 ton, dostawców elementów złącznych, którzy są w stanie produkować elementy o bardzo złożonych kształtach jak np. tuleje gwintowane. Stale notujemy rosnące zapotrzebowanie na  dostawy narzędzi, szczególnie jeżeli chodzi o tłoczniki postępowe.

Plan na rok 2006 zakłada min. 40% obrotów z dostawcami lokalnymi i dodam, że zamierzamy te prognozy zrealizować. W tym celu podejmowane są następujące działania: rozwijamy mapę dostawców lokalnych, wywieramy nacisk na dostawców z Europy Zachodniej, aby transferowali produkcję do Europy Wschodniej oraz tutaj uruchamiali swoje zakłady. Przyznam, że ten proces już funkcjonuje, jednak nie na taką skalę na jaką oczekujemy. Dodam, że tylko 70% naszych polskich dostawców jest gotowa do współpracy z całą grupą Faurecia. Oznacza to, że 30% dostawców będzie wyeliminowanych lub podniosą swoje kwalifikacje i możliwości tak, aby stać się dostawcą dla całej grupy Faurecia" - Piotr Stasiuk, Kierownik Działu Zakupów, Zakład Struktur Faurecia FS w Grójcu.

Przeczytaj także:

Kondycja polskiej motoryzacji (2005-07-22)

Motoryzacja rośnie w siłę (2005-04-22)

Faurecia - rusza kolejna budowa (2005-04-25)

Wiosenny rozkwit Faurecii Gorzów (2005-04-04)

 


 


Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Może powstać 8650 nowych miejsc pracy dzięki motoinwestycjom

Może powstać 8650 nowych miejsc pracy dzięki...

Aktualności 2014-10-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.