mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FBI w DaimlerChrysler

FBI w DaimlerChrysler

Koncern DaimlerChrysler (DC) zatrudnił byłego szefa amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego (FBI) Loiusa Freeh. Freeh (specjalista od wykrywania defraudacji majątkowych), który w FBI pracował w latach 1993-2001 będzie teraz pełnił funkcję zewnętrznego doradcy.

FBI w DaimlerChrysler
Co będzie robił w samochodowym koncernie taki człowiek jak Freeh? Do końca niewiadomo, bowiem zarówno sam były szef FBI jak i przedstawiciele niemiecko-amerykańskiego koncernu zdawkowo mówią na ten temat. „Chcemy aby Loius Freeh monitorował procesy naszych pieniężnych transakcji i czuwał aby w takich sytuacjach zachowywać najwyższe moralne standardy“ – powiedział enigmatycznie jeden z rzeczników prasowych DC.

Niewykluczone, że zatrudnienie policyjnego specjalisty związane jest także z kilkoma niedokońca wyjaśnionymi sprawami przepływów pieniędzy na giełdach jakie odkryła dwa lata temu w koncernie grupa dochodzeniowa SEC z nowojorskiej giełdy. Do podobnych wykroczeń z tym wyjątkiem, że dotyczyły one podatków i nieprawidłowości w dostarczaniu samochodów do Polski, Belgii i Ghany zanotowała również prokuratura w Stuttgarcie. Pod lupę zostały również wzięte transakcje dokonywane w Afryce, Azji i Europie Wschodniej gdzie stwierdzono przypadki korupcji.

Czytaj także:

Dłuższe święta w fabrykach Chryslera 2006-12-15

Historyczny spadek Forda 2006-12-04
Tematy w artykule: DaimlerChrysler

Podobne wiadomości:

SLS miał być Viperem

SLS miał być Viperem

Samochody luksusowe 2010-06-24

Daimler zadowolony ze sprzedaży w 2008 r.

Daimler zadowolony ze sprzedaży w 2008 r.

Aktualności 2009-02-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic