mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FBI w DaimlerChrysler

FBI w DaimlerChrysler

Koncern DaimlerChrysler (DC) zatrudnił byłego szefa amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego (FBI) Loiusa Freeh. Freeh (specjalista od wykrywania defraudacji majątkowych), który w FBI pracował w latach 1993-2001 będzie teraz pełnił funkcję zewnętrznego doradcy.

FBI w DaimlerChrysler
Co będzie robił w samochodowym koncernie taki człowiek jak Freeh? Do końca niewiadomo, bowiem zarówno sam były szef FBI jak i przedstawiciele niemiecko-amerykańskiego koncernu zdawkowo mówią na ten temat. „Chcemy aby Loius Freeh monitorował procesy naszych pieniężnych transakcji i czuwał aby w takich sytuacjach zachowywać najwyższe moralne standardy“ – powiedział enigmatycznie jeden z rzeczników prasowych DC.

Niewykluczone, że zatrudnienie policyjnego specjalisty związane jest także z kilkoma niedokońca wyjaśnionymi sprawami przepływów pieniędzy na giełdach jakie odkryła dwa lata temu w koncernie grupa dochodzeniowa SEC z nowojorskiej giełdy. Do podobnych wykroczeń z tym wyjątkiem, że dotyczyły one podatków i nieprawidłowości w dostarczaniu samochodów do Polski, Belgii i Ghany zanotowała również prokuratura w Stuttgarcie. Pod lupę zostały również wzięte transakcje dokonywane w Afryce, Azji i Europie Wschodniej gdzie stwierdzono przypadki korupcji.

Czytaj także:

Dłuższe święta w fabrykach Chryslera 2006-12-15

Historyczny spadek Forda 2006-12-04
Tematy w artykule: DaimlerChrysler

Podobne wiadomości:

"Społecznościowy" samochód przyszłości

Technika 2009-01-12

Podczas tegorocznych targów w Detroit Chrysler zaprezentował gadżet, który może wprowadzić małą rewolucję, jeśli chodzi o przyszłość i funkcjonalność samochodów.

Czy Polska ma szansę pozyskać Daimlera

Czy Polska ma szansę pozyskać Daimlera

Rynek 2008-04-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.