mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FCA nie połączy sił z GM

FCA nie połączy sił z GM

To byłoby z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń w branży motoryzacyjnej obecnej dekady. Gdyby Fiat Chrysler Automobiles połączył siły z General Motors, Toyota i Volkswagen musiałyby się na długo pożegnać z pozycją światowego lidera. Jednak do takiego połączenia nie dojdzie.

FCA nie połączy sił z GM
Pomysł o połączeniu FCA i GM narodził się w głowie Sergio Marchionne, prezesa FCA, który przed odejściem na emeryturę w 2019 roku chciałby dokonać jeszcze jakiejś spektakularnej rzeczy. Od jakiegoś czasu mówiło się o "mega mergerze", dziś wiemy, że Marchionne myślał o połączeniu z General Motors.

Wydaje się jednak, że takie połączenie amerykańskiego kolosa z włosko-amerykańskim koncernem na dzisiaj jest niemożliwe. Prezes GM, Mary Barra, stanowczo zaprzeczyła, jak podaje New York Times, że jej firma rozważa połączenie z innymi partnerami. General Motors chce dalej iść obraną przez siebie drogą i dlatego Barra nie weźmie nawet udziału we wstępnych rozmowach o ewentualnym partnerstwie.

Marchionne jednak nie poddaje się w swoich marzeniach o dokonaniu wielkiej rzeczy przed opuszczeniem stanowiska głównodowodzącego FCA. Zapowiedział już, że jeśli nie uda mu się dojść do porozumienia z żadnym koncernem z branży motoryzacyjnej, będzie rozmawiać o możliwym partnerstwie z Google lub Apple.

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Niemcy zakazują sprzedaży aut koncernu Fiata

Niemcy zakazują sprzedaży aut koncernu Fiata

Aktualności 2016-05-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.