mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FCA rozważa powrót Lancii Delty

FCA rozważa powrót Lancii Delty

W rajdowych wersjach Integrale dominowała szutrowe trasy, a jako "cywilny" hatchback pozwalała swoim właścicielom poczuć się niczym Juha Kankkunen. Choć Lancia ewidentnie obumiera, to wśród fanów pojawiła się ostatnia nadzieja na powrót Delty do salonów marki.

FCA rozważa powrót Lancii Delty
Lancię Deltę jeszcze całkiem niedawno można było kupić w salonie, ale ortodoksyjni fani włoskiego producenta woleliby o tym nie pamiętać. I nie chodzi tu o to, że było to złe auto - wręcz przeciwnie, ale zbudowany na bazie Fiata Bravo (co mocno widać) samochód nie miał nic wspólnego ze słynnymi rajdówkami z lat 80. Tak czy owak, Delta numer 3 od roku jest na emeryturze, w ofercie producenta pozostały tylko modele Ypsilon oraz Voyager, a szef Fiat Chrysler Automobiles postawił na przyszłości podległej mu marki Lancia grubą, czerwoną kreskę.

Jednak okazuje się, że pozostali członkowie zarządu koncernu sugerują swojemu przełożonemu, żeby jeszcze raz przemyślał sprawę. Popularność i sentyment do dawnej Delty mógłby zostać przekuty w dochodowy produkt, gdyby Marchionne zdecydował się jednak nie zabijać marki Lancia. Miejmy nadzieję, że z wewnątrzfirmowych negocjacji coś wyjdzie i jakieś pozytywne wiadomości nadejdą w przyszłoroczne 110. urodziny włoskiej marki. Może kiedyś powróci także równie zasłużona w rajdach Lancia Stratos, którą kilka lat temu ożywiła Pininfarina cudownym concept carem?

Podobne wiadomości:

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

28 nielegalnych imigrantów w Fiacie Ducato

auto motor i sport 2015-08-11

W Szklarskiej Porębie policja zatrzymała dostawczy samochód, w którym przewożono na stojąco 28 stłoczonych, nielegalnych imigrantów pochodzących prawdopodobnie z Syrii. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny powrót z wakacji
Bezpieczny powrót z wakacji
Ostatnie dni wakacji to okres wzmożonego ruchu na drogach. Powroty z dalekich urlopowych wyjazdów i weekendowych eskapad wiążą się z dużym ryzykiem wypadku wskutek zmęczenia, ale i stresu spowodowanego korkami czy nawet wizją powrotu do pracy. Eksperci radzą, jak bezpiecznie wrócić do domu.