mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Amerykańsko-włoski koncern nie ma ostatnio szczęścia. Po zamieszaniu z wybierakiem skrzyni biegów i domniemanym fałszowaniem zużycia paliwa, trafiła się kolejna wpadka.

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów
Tym razem akcja serwisowa dotyczy wadliwych poduszek powietrznych i usterek instalacji elektrycznej. Takie wezwania się zdarzają, ale tym razem uwagę przykuwa rozmach akcji. Na wizytę w ASO wezwano aż 1,33 mln właścicieli samochodów.

Aż 770 tys. aut (w tym 538 tys. egzemplarzy Dodge`a Journey i 233 tys. sztuk Fiata Freemont) jest zagrożonych spięciem w instalacji elektrycznej. Może wtedy dojść do bezpodstawnego aktywowania bocznej poduszki powietrznej kierowcy. Służby prasowe koncernu FCA poinformowały, że w wyniku tej usterki ucierpiało pięć osób, ale na szczęście obeszło się bez ofiar śmiertelnych. Przy okazji usterki nie doszło też do żadnego wypadku drogowego.

Producent informuje, że problemy z wiązką elektryczną mogą doprowadzić do awarii przełącznika zespolonego oraz samoczynnego włączania się wycieraczek. Wszystkie samochody objęte usterką trafią na bezpłatną akcję naprawczą podczas której wadliwa wiązka zostanie wymieniona na nową, z dodatkową izolacją.

Pozostałe 565 tys. samochodów trafi do serwisu w celu wymiany lub naprawy wadliwego alternatora. W tym przypadku chodzi o modele takie jak: Chrysler 300, Dodge Charger, Dodge Challenger, Dodge Durango oraz Jeep Grand Cherokee - produkowane w latach 2011-2014.

Wadliwa dioda prostownicza może doprowadzić do spadku napięcia ładowania, co z kolei może wywołać liczne problemy z instalacją elektryczną. Gdy napięcie spadnie poniżej pewnego progu, mogą wystąpić problemy z systemem ABS. Głęboko rozładowany akumulator może doprowadzić do unieruchomienia silnika, a niesprawny alternator wywołać pożar samochodu.

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Nowy Jeep Compass - znamy polski cennik

Aktualności 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.