mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FC Bayern München podróżuje z firmą MAN

FC Bayern München podróżuje z firmą MAN

Od sezonu 2008/2009 trener Jürgen Klinsmann i jego drużyna będą wygodnie i bezpiecznie podróżować na mecze ekskluzywnym autokarem typu MAN Lion’s Coach L Supreme. Autobus ten został przekazany klubowi FC Bayern München w ramach współpracy sponsoringowej z Grupą MAN Nutzfahrzeuge.

FC Bayern München podróżuje z firmą MAN

Partnerstwo z tym klubem stwarza koncernowi doskonałe możliwości prowadzenia ukierunkowanych działań marketingowych i informacyjnych, w szczególności organizowania spotkań dla klientów przy okazji krajowych i międzynarodowych meczy.

Peter Erichreineke, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu w Grupie MAN Nutzfahrzeuge stwierdza: „jako monachijski producent jesteśmy dumni, że FC Bayern wybrał na swojego sponsora właśnie nasz koncern. Obie marki od dawna są symbolem najwyższej jakości i zajmują czołową pozycję na arenie międzynarodowej.” Klub FC Bayern już teraz jest przekonany o słuszności swojej decyzji: „Bardzo się cieszę, że nasza drużyna będzie bezpiecznie i komfortowo podróżować super nowoczesnym autobusem MAN. Warunkiem zachowania doskonałej formy i skuteczności naszych zawodników na murawie jest bowiem również wygodna podróż do miejsca rozgrywek”, mówi Uli Hoeneß, wiceprezes klubu FC Bayern München.

Super nowoczesny i luksusowy
Model Lion’s Coach Supreme znajduje się w ofercie firmy MAN od 2006 roku i należy do najlepszych autokarów w całej historii firmy MAN. Dotychczas wyprodukowano ponad 3 000 pojazdów tego typu. Autobus w wersji premium „Supreme“ z czarnym lakierem metalicznym, zamkniętym sufitem wewnętrznym i wykończony elementami wysokiej jakości z aluminium wyjątkowo dobrze pasuje do odnoszącej sukcesy monachijskiej drużyny FC Bayern München. W autokarze zastosowano silnik MAN Common Rail o mocy 480 KM, który dzięki nowoczesnej technologii MAN PURE DIESEL® spełnia obowiązujące wartości graniczne w zakresie emisji spalin bez konieczności dodawania do paliwa dodatkowych substancji.

Wyposażenie autokaru zostało wykonane w dużym stopniu przy współpracy z firmą Frenzel i znacznie wykracza poza bogate wyposażenie seryjne. Jest tu wszystko, co może się przydać sportowcom: cztery opuszczane stoliki z elektrycznie regulowanymi nakładkami na nogi, 30 ekskluzywnych foteli skórzanych oraz mnóstwo różnych urządzeń multimedialnych, na przykład system audio Bang & Olufsen w wersji premium, cztery dziewiętnastocalowe monitory TFT, DVD oraz dostęp do sieci W-LAN. Telewizja sanitarna jest już dzisiaj standardem w autokarach przewożących drużyny sportowe. Przestronna kuchnia z tyłu autokaru wyposażona w płytę ceramiczną i maszynę do kostek lodu zapewnia sportowcom zdrowy serwis na pokładzie. Zainstalowany w bagażniku specjalny agregat prądu awaryjnego gwarantuje stałą gotowość do użytku wszystkich elementów tego wysokiej jakości wyposażenia.

Bezpiecznie i w czołówce
Na pokładzie autokaru zapewniono odpowiednie środki bezpieczeństwa. Obok stosowanego już od wielu lat w pojazdach MAN systemu ABS (przeciwdziałającemu blokowaniu) i wzmocnionej zabudowy autobusu nowy autokar MAN Lion’s Coach Supreme wyposażony jest także w wersji seryjnej w system ESP (Electronic Stability Programme) i w system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu LGS (Lane Guard System). Wysokiej jakości reflektory ksenonowe oraz kamery z przodu i kamery jazdy wstecznej gwarantują stale optymalną widoczność. A kiedy piłkarze FC Bayern walczą na boisku o krajowe i międzynarodowe tytuły, elektroniczna instalacja alarmowa pomaga dopilnować kierowcy autobusu Sandrze König, aby wszystko pozostało w autobusie na swoim miejscu.

Obie marki autobusów MAN i NEOPLAN sprzedały w 2007 roku w ramach grupy MAN Nutzfahrzeuge ponad 7 300 pojazdów i od kilku lat mają już dobrą reprezentację swoich autokarów w niemieckiej Bundeslidze.


Podobne wiadomości:

Do 2016 r.  MAN przeniesie produkcję do Starachowic

Do 2016 r. MAN przeniesie produkcję do...

Ciężarówki i Autobusy 2014-12-05

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014 roku

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014...

Aktualności 2015-01-12

Komentuj:

~WKS donkuna 2008-10-06

Gratuluje zwycięstwa i dziękuje za niesamowite emocje!!! pozdro z Wrocławia...

~pyra 2008-10-06

LECH w Poznaniu też MAN-em jeździ, już ponad rok.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.