mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FC Köln jeździ Neoplanem

FC Köln jeździ Neoplanem

Piłkarze pierwszoligowego klubu niemieckiej Bundesligi, 1.FC Köln,  podróżują od niedawna na mecze wyjazdowe autokarem NEOPLAN Cityliner C o długości 12,99 m. Nad brzegiem rzeki Ren w Kolonii zarząd firmy transportowej Schilling Omnibusverkehr przekazał kierownictwu FC Köln, ten nowoczesny i znakomicie wyposażony autokar.

FC Köln jeździ Neoplanem
Wcześniej przedstawiciele Schilling Omnibusverkehr odebrali go z zakładów NEOPLAN w Pilsting, gdzie wyprodukowany został pojazd 3 – osiowy z prestiżowym numerem produkcji 400. Pierwszą swoją podróż nowy autokar, który jest używany prawie wyłącznie przez klub, odbył do Freiburga na półfinały drużyny Sub-19.

Pojazd został wyposażony w standardowy silnik Euro 4 Common Rail o mocy 440 KM, spełniający wymogi dotyczące emisji  spalin (dzięki zastosowaniu technologii MAN PURE DIESEL), oraz manualną 6-biegową skrzynię biegów. Dodatkowo producenci oferują możliwość doposażenia pojazdu we wszystkie dodatkowe funkcje, jakimi dysponuje indywidualna linia NEOPLAN, które w dużej części wykonane zostały przy współpracy z firmą Frenzel. W przejściu autobusu znajduje się luksusowa kuchnia z kuchenką mikrofalową i dwiema dodatkowymi lodówkami. W pojeździe umieszczono 30 wygodnych foteli typu Kiel Avance Esprit 1020, trzy stoliki do gry o regulowanej elektronicznie wysokości oraz sześć foteli z regulowanymi elektronicznie podnóżkami. Wszystkie fotele są obite wysokiej jakości skórą, a na zagłówkach znajduje się dobrze znane logo klubu – wizerunek kozła.

W żadnym nowoczesnym autokarze nie może zabraknąć urządzeń multimedialnych. Już wersja podstawowa autokarów NEOPLAN wyposażona jest w obszerny pakiet mediów z portami USB, pilotami i możliwością podłączenia iPodów. W porównaniu z wersją podstawową autokar klubu piłkarskiego jest prawdziwym centrum medialnym: z instalacją audio z ośmioma kanałami, podłączoną do wszystkich foteli, monitorami kolorowymi TFT, możliwością odbioru telewizji cyfrowej DVB-T i podłączeniem do Internetu WLAN. Dzięki temu piłkarze nie przegapią żadnego ze strzelonych przez siebie goli podczas telewizyjnych powtórek meczu. Również trener klubu, Christoph Daum może się zrelaksować w swoim fotelu VIP w pierwszym rzędzie - ma tutaj do swojej dyspozycji, poza najlepszym widokiem na drogę, monitor o regulowanej wysokości z możliwością podłączenia do Video/DVD i notebooka, kartę telewizyjną oraz mikrofon do udzielania ostatnich ważnych wskazówek odnośnie gry.

Tym wyjątkowym pojazdem NEOPLAN po raz kolejny podkreśla swoją pozycję lidera na rynku wysokiej jakości autobusów turystycznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów które również w przyszłości będą produkowane bezpośrednio w fabryce w Plauen lub przy współpracy z certyfikowanymi producentami współpracującymi z tym zakładem od wielu lat.

Firma Schilling Omnibusverkehr (SOV) jest klientem NEOPLAN i MAN od 1995 roku i zajmuje się głównie liniowym przewozem pasażerów. Obecnie flota firmy składa się ze 130 pojazdów, wśród których znajdują się już trzy 2-osiowe autokary NEOPLAN Cityliner nowej generacji oraz inne modele pojazdów NEOPLAN i MAN.
Tematy w artykule: MAN Neoplan Cityliner

Podobne wiadomości:

MAN zamknie fabrykę w Sadach - pracownicy protestują

MAN zamknie fabrykę w Sadach - pracownicy...

Aktualności 2014-11-19

Przetestuj MINI!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.