mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FIA: Nowe WRC od 2011

FIA: Nowe WRC od 2011

Światowa Rada Sportów Motorowych FIA zebrała się w Paryżu i podjęła decyzję o przyszłości samochodów WRC - informuje portal autoklub.pl. Nowy regulamin będzie obowiązywał od 2011 roku.

FIA: Nowe WRC od 2011

Samochody WRC będą wówczas bazowały na obecnych Super 2000 i N4, wyposażonych w dodatkowy zestaw obejmujący turbosprężarkę (S2000) oraz zmodyfikowane tylne skrzydło. Ów zestaw musi być możliwy do zdemontowania w określonym limicie czasu.

Przepisy dotyczące obecnych samochodów WRC zostaną przedłużone do końca mistrzostw świata 2010. Nowe WRC mogą startować od 2009 roku, a od 2010 ich załogi będą mogły zdobywać punkty w mistrzostwach.

Jak postanowiła Rada Światowa, od zaraz zmniejszone zostają obostrzenia dla nowych producentów w WRC, zaliczających pierwszy sezon w mistrzostwach świata. Nowy producent może zwrócić się z prośbą do FIA o zezwolenie na użycie dwóch dodatkowych silników bez regulaminowej kary, a także na wymianę części według regulaminu sportowego.

Zmieniono terminy końcowych dwóch rund tegorocznych mistrzostw. Rally Japan został przesunięty na 31 października - 2 listopada, zaś Wales Rally GB odbędzie się w terminie 5-7 grudnia.

Od 1 stycznia 2009, piloci załóg, które wygrają JWRC i PCWRC, otrzymają tytuł mistrza świata.

Czytaj więcej >>> 

Tematy w artykule: WRC

Podobne wiadomości:

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Aktualności 2015-07-08

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.