mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FIA: Rajd Polski w WRC jeszcze niepotwierdzony

FIA: Rajd Polski w WRC jeszcze niepotwierdzony

Na wczorajszym posiedzeniu Światowej Rady Sportu Samochodowego - FIA, nie podano jeszcze oficjalnego kalendarza WRC na sezon 2012. Wprowadzono za to kilka poprawek do regulaminu sportowego Formuły 1.

FIA: Rajd Polski w WRC jeszcze niepotwierdzony
Wyczekiwana propozycja kalendarza WRC na sezon 2012, jest ważna z punktu widzenia Polski. Wszystko za sprawą Rajdu Polski, który ma szanse znów stanowić rundę Rajdowych Mistrzostw Świata w przyszłym roku. W kuluarach szanse na przyznanie naszemu krajowi ponownie statusu rundy WRC oceniane są pół na pół. Pozostając jeszcze w kwestii terminów: FIA nie podjęła ostatecznej decyzji w sprawie zmienionego pod przymusem, tegorocznego kalanderza Formuły 1. Nie wiadomo zatem czy Grand Prix Bahrajnu (odwołane ze względu na sytuację polityczną na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej) zostanie przeprowadzone w tym roku w późniejszym terminie czy też nie.

FIA powołała także grupę, której zadaniem będzie sprawdzenie torów Formuły 1, pod kątem polepszenia na nich możliwości wyprzedzania. Grupa specjalistów ma przyjrzeć się konfiguracjom obiektów i przeanalizować czy wprowadzenie niektórych poprawek zwiększy szansę na wyprzedzanie podczas wyścigów.

Jeśli chodzi o Formułę 1, to FIA postanowiła wprowdzić kilka poprawek w regulaminie sportowym mistrzostw. W wybranych rundach zespoły F1 otrzymają do dyspozycji dodatkową specyfikację slicków w celach porównawczych. Taka informacja zostanie przekazana ekipom najpóźniej na tydzień przed rozegraniem konkretnej eliminacji. Kierowca będzie mógł skorzystać z dodatkowych opon podczas pierwszej i drugiej sesji treningowej. Opony będą jednak musiały zostać oddane przed rozpoczęciem trzeciej sesji.

Zweryfikowano także sytuacje w przypadku neutralizacji wyścigu. Limit prędkości jazdy za Safety Carem ustalono jako 40-procentową redukcję średnich czasów okrążeń. Limit ten zostanie rozłożony na dwa okrążenia, co zdaniem FIA ma spowodować, że dojazd bolidów do tego samochodu, będzie odbywał się w bezpiecznym tempie. Podczas całej neutralizacji przy wyjeździe z boksów zapalone będzie cały czas zielone światło, chyba, że sędziowe zdecydują o przerwaniu wyścigu.
Tematy w artykule: WRC Formuła 1 Rajd Polski FIA regulamin

Podobne wiadomości:

Rajdowy powrót Mini na wideo

auto motor i sport 0000-00-00

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

Aktualności 2015-10-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.