mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FIA: Todt potwierdza kandydaturę

FIA: Todt potwierdza kandydaturę

Były szef zespołu Formuły 1 Ferrari 63-letni Francuz Jean Todt potwierdził, że zgodzi się na kandydowanie na prezydenta Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) podczas zaplanowanych na październik wyborów. Rywalem Francuza w wyborach będzie Ari Vatanen, rajdowy mistrz świata.

FIA: Todt potwierdza kandydaturę
Dotychczasowy szef FIA Max Mosley, którego projekt zmian w przepisach Formuły 1 od 2010 roku spowodował sprzeciw większości teamów, ostatnio poinformował, że nie będzie kandydował. To właśnie Mosley "namaścił" na swojego następcę byłego szefa Ferrari.

"Przygotowałem się na planowane zmiany od października i nie zamierzam teraz wszystkiego odwracać. Na dodatek od dawna chciałem zmniejszyć zakres swoich obowiązków, tym bardziej, że niedługo skończę 70 lat. Poinformowałem już zarząd FIA, że nie będę ponownie kandydował. Uważam, iż najbardziej właściwą osobą na fotel prezesa byłby Jean Todt. To bardzo dobry menedżer. Jeśli postanowi kandydować, to będzie idealną osobą. Wierzę, że udzielicie mu swojego poparcia" - napisał Mosley.

Todd pracował w ekipie Ferrari od 1966 roku; w latach 2000-2004 zespół zdobył pięć razy z rzędu tytuł mistrza świata.

Drugim kandydatem na stanowisko prezydenta FIA jest były rajdowy mistrz świata Fin Ari Vatanen.
Tematy w artykule: FIA F1 Max Mosley Ari Vatanen Jean Todt

Podobne wiadomości:

Sebastien Loeb w Grand Prix F1

auto motor i sport 0000-00-00

Rajdowa Skoda Fabia gotowa do walki

Rajdowa Skoda Fabia gotowa do walki

Aktualności 2015-04-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.