mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FIA narzuciła silniki "nowym" w F1?

FIA narzuciła silniki "nowym" w F1?

Masz silnik Cosworth - jedziesz w Formule 1. Nie masz - proste, nie jedziesz. Tak przynajmniej twierdzą zespoły, którym nie dane będzie wystartować w nowym sezonie Formuły 1.

FIA narzuciła silniki
Manor GP, USF1 i Campos będą, od sezonu 2010, ścigać się w Formule 1. Wszystkie zespoły zaopatrzą się w silniki u brytyjskiej firmy Cosworth. Zespoły, które nie dostały się do Formuły 1 twierdzą, że właśnie od tego uzależnione były przyjęcia na nowy sezon. - Powiedziano nam, że jeżeli chcemy mieć miejsce na sezon 2010, musimy podpisać 3-letni kontrakt z firmą Cosworth - mówi jeden z szefów odrzuconego zespołu.
- "Mieliśmy możliwość skorzystania z silników marki Mercedes, Renault i Ferrari, ale powiedziano nam, że wymogiem jest wybór firmy Cosworth jako dostawcy silników - napisał szef innego zespołu w liście do redakcji „Daily Telegraph". W pokonanym polu zostały takie marki, jak Lola i Aston Martin.

Cosworth oczywiście zaprzecza wszelkim spekulacjom na ten temat. Jednak FIA przyznaje, że preferowała niezależnego dostarczyciela silników. FIA bała się uzależnienia nowych zespołów od fabrycznych marek, jak Mercedes i Ferrari.

Cosworth przed laty był silnie związany z Formułą 1, ale w ostatnich trzech sezonach nie współpracował z żadnym zespołem. Niedawno firma Cosworth wygrała przetarg na dostarczanie tanich silników zespołom Formuły 1. Jedynymi zespołami, które zdecydowały się na silniki tej marki są nowe zespoły.
Tematy w artykule: silnik FIA F1 USF1 Cosworth

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Technika 2017-01-25

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech