mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FOTA kupiła czeską Autoprimę

FOTA kupiła czeską Autoprimę

FOTA, kupiła 80% udziałów spółki Autoprima działającej w Czechach i na Słowacji.
„Dzięki transakcji Grupa Kapitałowa Fota znaczącą umocni swoja pozycję na rynkach dystrybucji części zamiennych do samochodów w Czechach i na Słowacji gdzie działa Autoprima” – mówi Bohdan Stankiewicz, prezes spółki FOTA.


Od ubiegłego roku w Czechach działa spółka zależna Fota Czechy. Bezpośrednio z Polski FOTA sprzedaje też części słowackim odbiorcom. Na początkowym etapie FOTA planuje współpracę Autoprima i Fota Czechy. W przyszłości spółki zostaną połączone dzięki czemu możliwe będą oszczędności.

FOTA do końca czerwca zapłaci za walory niemal 100 mln czeskich koron (około 13 mln zł). Ponadto część płatności za udziały uzależniona będzie od wyników czeskiej spółki w latach 2007-2009.

Autoprima

Firma istnieje od 1991 r. Czeska spółka posiada 38 filii na ternie Czech i Słowacji z czego 26 to własne placówki, a 12 prowadzone jest przez niezależnych dilerów. Oddziały znajdują się  w największych miastach w tych krajach. Firma zatrudnia 168 pracowników. W ofercie Autoprima znajduje się 150 tys. różnych części. Główne produkty, które dystrybuuje Autoprima to m.in. elementy układów hamulcowych, silnika czy układu kierowniczego, akcesoria, uszczelki, oleje, kosmetyki samochodowe i inne. Większość części importowana jest z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Hiszpanii i Włoch.

Przeczytaj więcej:

FOTA przejęła EXPOM Kwidzyn (2007-06-29)

 

 

 


Podobne wiadomości:

FOTA przejęła EXPOM Kwidzyn

FOTA przejęła EXPOM Kwidzyn

Aktualności 2007-06-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
Oto jeden z najbardziej wyczekiwanych odcinków dróg w Polsce. Trasa ekspresowa S7 z Warszawy do Grójca uzupełni sieć w centralnej Polsce. Niebawem ruszy jego realizacja, a minister infrastruktury i budownictwa liczy na zakończenie budowy przed terminem.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic