mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FOTA przejmuje Autoprima

FOTA przejmuje Autoprima

Spółka Fota podpisała umowę przedwstępną zakupu 80% udziałów dystrybutora części do samochodów, spółki Autoprima działającej w Czechach i na Słowacji.

Autoprima jest czołowym dystrybutorem części zamiennych do samochodów w Czechach i  na Słowacji. „To nasza pierwsza i do tego znacząca transakcja, którą sfinansujemy środkami pozyskanymi w ubiegłorocznej publicznej ofercie akcji” – mówi Bohdan Stankiewicz, prezes spółki FOTA.

Czeska spółka posiada 38 filii na ternie Czech i Słowacji z czego 26 to własne placówki, a 12 prowadzone jest przez niezależnych dilerów. W ofercie Autoprima znajduje się 150 tys. różnych części. Główne produkty, które dystrybuuje Autoprima to m.in. elementy układów hamulcowych, silnika czy układu kierowniczego, akcesoria, uszczelki, oleje, kosmetyki samochodowe i inne.

Spółka Fota jest już obecna na czeskim i słowackim rynku. Od ubiegłego roku w pierwszym z krajów ma spółkę zależną Fota Czechy. Bezpośrednio z Polski sprzedaje też części słowackim odbiorcom. „Rynki czeski i słowacki są podobne do polskiego. Charakteryzuje je tak jak w Polsce rozdrobnienie i naszym zdaniem czeka je konsolidacja. Podobnie jak w Polsce do 4-5 największych firm należeć będzie około 80% rynku. Chcemy być jedną z nich”  – mówi Bohdan Stankiewicz.

Na początkowym etapie spółka Fota planuje współpracę Autoprima i Fota Czechy. „W przyszłości zamierzamy połączyć firmy dzięki czemu możliwe będą oszczędności, a także wykorzystamy efekt skali”  – mówi prezes Bohdan Stankiewicz.

Przeczytaj także:

Fota: systematyczny wzrost (2007-02-27)


 

Tematy w artykule: dostawcy polska motoryzacja

Podobne wiadomości:

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.