mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FOTA przejmuje Autoprima

FOTA przejmuje Autoprima

Spółka Fota podpisała umowę przedwstępną zakupu 80% udziałów dystrybutora części do samochodów, spółki Autoprima działającej w Czechach i na Słowacji.

Autoprima jest czołowym dystrybutorem części zamiennych do samochodów w Czechach i  na Słowacji. „To nasza pierwsza i do tego znacząca transakcja, którą sfinansujemy środkami pozyskanymi w ubiegłorocznej publicznej ofercie akcji” – mówi Bohdan Stankiewicz, prezes spółki FOTA.

Czeska spółka posiada 38 filii na ternie Czech i Słowacji z czego 26 to własne placówki, a 12 prowadzone jest przez niezależnych dilerów. W ofercie Autoprima znajduje się 150 tys. różnych części. Główne produkty, które dystrybuuje Autoprima to m.in. elementy układów hamulcowych, silnika czy układu kierowniczego, akcesoria, uszczelki, oleje, kosmetyki samochodowe i inne.

Spółka Fota jest już obecna na czeskim i słowackim rynku. Od ubiegłego roku w pierwszym z krajów ma spółkę zależną Fota Czechy. Bezpośrednio z Polski sprzedaje też części słowackim odbiorcom. „Rynki czeski i słowacki są podobne do polskiego. Charakteryzuje je tak jak w Polsce rozdrobnienie i naszym zdaniem czeka je konsolidacja. Podobnie jak w Polsce do 4-5 największych firm należeć będzie około 80% rynku. Chcemy być jedną z nich”  – mówi Bohdan Stankiewicz.

Na początkowym etapie spółka Fota planuje współpracę Autoprima i Fota Czechy. „W przyszłości zamierzamy połączyć firmy dzięki czemu możliwe będą oszczędności, a także wykorzystamy efekt skali”  – mówi prezes Bohdan Stankiewicz.

Przeczytaj także:

Fota: systematyczny wzrost (2007-02-27)


 

Tematy w artykule: dostawcy polska motoryzacja

Podobne wiadomości:

Czy Syrenka powróci na polskie drogi?

Czy Syrenka powróci na polskie drogi?

Aktualności 2015-05-20

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando