mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FSO Warszawa powraca!

FSO Warszawa powraca!

Warszawa to jeden z najbardziej legendarnych samochodów, jakie kiedykolwiek zjechały z taśmy produkcyjne w Fabryce Samochodów Osobowych w stolicy Polski. Następcy nie zobaczyliśmy nigdy, ale Warszawa M20 odradza się jako... zegarek!

FSO Warszawa powraca!
Każda luksusowa marka produkująca samochody swój status podnosi nie tylko produkcją aut, ale i sygnowaniem własną nazwą i logo gadżetów. Na rynku znajdziemy torby, galanterię skórzaną, ale przede wszystkim zegarki sygnowane przez Ferrari, Lamborghini czy Bentley'a. Do tego grona dołącza teraz polska Warszawa M20.

Polska marka Xicorr (swoją drogą wymawiana nazwa brzmi trochę jak "sikor", co powoduje pojawienie się na twarzy uśmiechu) zajmująca się produkcją zegarków wkrótce na rynek wprowadzi zegarek inspirowany Warszawą M20.

Koperta tego zegarka zawiera elementy, które mają nawiązywać do kultowej Warszawy M20, całość uzupełniona została takimi elementami jak pokrętło w kształcie opony oraz skórzany pasek. Pod pokrywą znajdziemy mechanizm automatyczny. Całość zapakowana jest w metalowym pudełku przypominającym te na narzędzia, które często można było znaleźć w garażach naszych dziadków. Na pudełku znajduje się również plakietka, która ma być lustrzanym odbiciem tabliczki znamionowej z wybitymi numerami Warszawy M20.

Zegarek Xicorr FSO M20 to niewątpliwie hołd złożony kultowej Warszawie oraz podtrzymanie legendarnej bądź co bądź marki FSO, która niestety znikła z powierzchni motoryzacyjnego świata. Widać doczekaliśmy się czasów, kiedy polska myśl techniczna związana z motoryzacyjnym światem będzie nam towarzyszyć jedynie jako gadżety i przedmioty sygnowane logo FSO.
Zobacz koniecznie: Wszystko o FSO
Tematy w artykule: FSO Warszawa FSO Warszawa M20 zegarki

Podobne wiadomości:

Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy projektują

Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy...

Polskie drogi 2016-03-24

Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2

Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2

Polskie drogi 2015-10-09

Komentuj:

~asista 2012-11-29

... ciekaw jestem ile to cacko będzie kosztować!

marko1 2012-11-29

Pomysł jest ok, no i za 1900 zł

~Konrad 2012-11-29

Świetny pomysł. Chciałbym go mieć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model