mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FSO Żerań wstrzymała produkcję aut

FSO Żerań wstrzymała produkcję aut

Taśmy montażowe FSO na Żeraniu będą nieczynne do 22 czerwca. To pierwszy tak długi przestój fabryki samochodów w Polsce. Co prawda w ostatnich miesiącach linie produkcyjne zatrzymywano już także w zakładach Opla w Gliwicach czy Volkswagena w Poznaniu, jednak ich przerwy trwały co najwyżej kilkanaście dni. FSO stanie na niemal półtora miesiąca.

FSO Żerań wstrzymała produkcję aut
Firma tłumaczy, że przerwa jest konieczna z powodu braku popytu na produkowane na Żeraniu chevrolety. Z tego powodu już od kilku tygodni zakład pracował na jedną zmianę. Teraz w końcu stanął na dobre. Eksperci zastanawiają się, czy firmie grozi bankructwo? FSO podobnie jak cała branża motoryzacyjna liczyło na rządową pomoc, np. w formie gwarancji do kredytów. Ta jednak nie nadeszła – czytamy w „Dzienniku”.

Nieco lepiej sytuacja wygląda w trzech innych zakładach produkcyjnych w Polsce. VW w Poznaniu, Opel w Gliwicach oraz Fiat w Tychach na razie nie planują przestojów. Co prawda w ubiegłym tygodniu przez cztery dni nie pracował zakład GM w Gliwicach, ale – jak zapewnia Wojciech Osoś z biura prasowego firmy – była to tradycyjna przerwa wiosenna. Zakłady te mają się dobrze za sprawą wprowadzonych od stycznia w Europie Zachodniej systemów dopłat za złomowanie starych i zakup nowych aut. Bonusy stymulują wzrost sprzedaży samochodów stosunkowo tanich, na czym korzystają producenci tego typu pojazdów w Europie Środkowo-Wschodniej jak Fiat. Ale na fali zainteresowania nowymi auta korzysta też VW Poznań, który oferując dodatkowe promocje z powodzeniem sprzedaje w Niemczech także auta użytkowe: Caddy i T5.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

FSO zatrzymuje produkcję do 22 czerwca

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.