Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FSO Żerań wstrzymała produkcję aut

FSO Żerań wstrzymała produkcję aut

Taśmy montażowe FSO na Żeraniu będą nieczynne do 22 czerwca. To pierwszy tak długi przestój fabryki samochodów w Polsce. Co prawda w ostatnich miesiącach linie produkcyjne zatrzymywano już także w zakładach Opla w Gliwicach czy Volkswagena w Poznaniu, jednak ich przerwy trwały co najwyżej kilkanaście dni. FSO stanie na niemal półtora miesiąca.

FSO Żerań wstrzymała produkcję aut
Firma tłumaczy, że przerwa jest konieczna z powodu braku popytu na produkowane na Żeraniu chevrolety. Z tego powodu już od kilku tygodni zakład pracował na jedną zmianę. Teraz w końcu stanął na dobre. Eksperci zastanawiają się, czy firmie grozi bankructwo? FSO podobnie jak cała branża motoryzacyjna liczyło na rządową pomoc, np. w formie gwarancji do kredytów. Ta jednak nie nadeszła – czytamy w „Dzienniku”.

Nieco lepiej sytuacja wygląda w trzech innych zakładach produkcyjnych w Polsce. VW w Poznaniu, Opel w Gliwicach oraz Fiat w Tychach na razie nie planują przestojów. Co prawda w ubiegłym tygodniu przez cztery dni nie pracował zakład GM w Gliwicach, ale – jak zapewnia Wojciech Osoś z biura prasowego firmy – była to tradycyjna przerwa wiosenna. Zakłady te mają się dobrze za sprawą wprowadzonych od stycznia w Europie Zachodniej systemów dopłat za złomowanie starych i zakup nowych aut. Bonusy stymulują wzrost sprzedaży samochodów stosunkowo tanich, na czym korzystają producenci tego typu pojazdów w Europie Środkowo-Wschodniej jak Fiat. Ale na fali zainteresowania nowymi auta korzysta też VW Poznań, który oferując dodatkowe promocje z powodzeniem sprzedaje w Niemczech także auta użytkowe: Caddy i T5.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj