mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FSO ma problemy?

FSO ma problemy?

Wydawało się, że współpraca Żerańskiej Fabryki Samochodów Osobowych z koncernem General Motors rozwiąże kłopoty polskiego zakładu. Produkcja Chevroletów Aveo trwa, jednak w dalszym ciągu nie powstała zapowiadana spółka z GM.

FSO ma problemy?
Według wcześniejszych zapowiedzi, warszawska fabryka miała wejść do spółki z General Motors i produkować Chevrolety. Powołanie spółki miało zapewnić FSO stabilizację i rozwój produkcji. Rozpoczęcie działalności spółki było planowane na ten sam dzień, co początek produkcji Aveo (6 listopada 2007 roku). Okazało się jednak, że auta są montowane tylko na podstawie kontraktu, a spółka nie powstała. Jak podaje Puls Biznesu, szanse na jej szybkie powołanie są coraz mniejsze. Decyzja należy do koncernu GM, który jest zadowolony z istniejącego rozwiązania. Przeszkodą wydaje się aktualna sytuacja w branży motoryzacyjnej oraz takie czynniki jak silna złotówka i coraz wyższe koszty.

Niestety nie jest to jedyny problem FSO. Maleje także szansa na zrealizowanie dosyć ambitnego planu produkcyjnego na bieżący rok. Na początku roku FSO deklarowało, że w 2008 r. planuje wyprodukowanie około 230 tys. samochodów i tzw. zestawów montażowych, w tym 70 tys. Lanosów, 70 tys. Aveo i 90 tys. zestawów montażowych Lanosa. W ciągu 6 miesięcy z linii produkcyjnych FSO zjechało zaledwie 38,2 tys. Lanosów, 12,4 tys. Chevroletów Aveo oraz 39 tys. zestawów montażowych.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~przyjaciel 2008-07-17

Nie wiem czy zdają sobie ludzie sprawę o co w tym wszystkim chodzi ?! O ziemię !!! Tak , o piękne tereny w centrum miasta gdzie mogły by powstać piękne apartamentowce , łakomy koąsek dla developerów . Kończy się produkcja Lanosa w Polsce , produkcja T-300 ( nastęcy Aveo ) zostanie ulokowana w Gliwicach ( pierwotnie miał być Zerań ) . Aveo będzie produkowane tylko przez dwa lata , a potem oststni bastion polskiej motoryzacji przestanie istnieć ( tereny zostaną !) Co się w tym kraju wyprawia !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.