mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FSO ma problemy?

FSO ma problemy?

Wydawało się, że współpraca Żerańskiej Fabryki Samochodów Osobowych z koncernem General Motors rozwiąże kłopoty polskiego zakładu. Produkcja Chevroletów Aveo trwa, jednak w dalszym ciągu nie powstała zapowiadana spółka z GM.

FSO ma problemy?
Według wcześniejszych zapowiedzi, warszawska fabryka miała wejść do spółki z General Motors i produkować Chevrolety. Powołanie spółki miało zapewnić FSO stabilizację i rozwój produkcji. Rozpoczęcie działalności spółki było planowane na ten sam dzień, co początek produkcji Aveo (6 listopada 2007 roku). Okazało się jednak, że auta są montowane tylko na podstawie kontraktu, a spółka nie powstała. Jak podaje Puls Biznesu, szanse na jej szybkie powołanie są coraz mniejsze. Decyzja należy do koncernu GM, który jest zadowolony z istniejącego rozwiązania. Przeszkodą wydaje się aktualna sytuacja w branży motoryzacyjnej oraz takie czynniki jak silna złotówka i coraz wyższe koszty.

Niestety nie jest to jedyny problem FSO. Maleje także szansa na zrealizowanie dosyć ambitnego planu produkcyjnego na bieżący rok. Na początku roku FSO deklarowało, że w 2008 r. planuje wyprodukowanie około 230 tys. samochodów i tzw. zestawów montażowych, w tym 70 tys. Lanosów, 70 tys. Aveo i 90 tys. zestawów montażowych Lanosa. W ciągu 6 miesięcy z linii produkcyjnych FSO zjechało zaledwie 38,2 tys. Lanosów, 12,4 tys. Chevroletów Aveo oraz 39 tys. zestawów montażowych.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~przyjaciel 2008-07-17

Nie wiem czy zdają sobie ludzie sprawę o co w tym wszystkim chodzi ?! O ziemię !!! Tak , o piękne tereny w centrum miasta gdzie mogły by powstać piękne apartamentowce , łakomy koąsek dla developerów . Kończy się produkcja Lanosa w Polsce , produkcja T-300 ( nastęcy Aveo ) zostanie ulokowana w Gliwicach ( pierwotnie miał być Zerań ) . Aveo będzie produkowane tylko przez dwa lata , a potem oststni bastion polskiej motoryzacji przestanie istnieć ( tereny zostaną !) Co się w tym kraju wyprawia !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.