mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FSO ponownie produkuje!

FSO ponownie produkuje!

Fabryka FSO na warszawskim Żeraniu ponownie rozpoczęła produkcję aut. Z taśm montażowych zjeżdżać będą modele Chevroleta. W przyszłym roku wolumen produkcyjny ma wynieść 60 tys. egzemplarzy. W ciągu kolejnego roku ma zwiększyć się do 100 tys. aut.

FSO ponownie produkuje!
Produkcja samochodów marki Chevrolet to efekt porozumienia między amerykańskim koncernem General Motors (GM), a ukraińskim partnerem UkrAvto. Dziś także (6.11.) obie strony potwierdziły już oficjalnie utworzenie spółki joint-venture na mocy której możliwy jest start produkcji. Na początek z hal montażowych fabryki FSO wyjeżdżać będzie tylko model Aveo. Moce produkcyjne żerańskiej fabryki szacowane są obecnie na 60 tys. aut rocznie, jednak w 2009 roku GM zamierza zwiększyć je do 100 tys. egzemplarzy. Wówczas też pojawią się w produkcji kolejne odmiany nadwoziowe Aveo. Do końca tego roku ma powstać jeszcze 4 tys. samochodów.

Decyzja o produkcji modelu Aveo właśnie w Warszawie jest podyktowana zrozumiałymi względami, wyjaśnił Wayne Brannon, szef Chevrolet Europe. „Aveo w tym roku został zarejestrowany w Europie 79 tys. razy. Już teraz możemy okrzyknąć ten model naszym bestsellerem na Starym Kontynencie” – mówił Brannon. „Dzięki uruchomieniu produkcji w Unii Europejskiej będziemy mięli możliwość zdecydowanie lepszej, szybszej i tańszej realizacji zamówień na poszczególnych rynkach regionalnych.”

Czytaj także:

GM DAT na Żeraniu 2007-10-23

Szansa dla Żerania 2007-09-18

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

~k 2007-11-09

zenujace tlumaczenie ("FSO ponownie produkuje!"), tak jakby w FSO nie produkowano samochodow, a teraz hokus-pokus na powrot zaczeto...

~J.P 2007-11-08

P ROSZE PODAC CENE WSZYSTKO SPRZEDACIE JAK BEDZIE SPALAł 4,5L.NA 100,

~J.P 2007-11-08

PROSZE ROBIC TE SAMOCHODY RENKAMI A JAK NIE NOGAMI JAK ZA KOMUNY Z DOBREJ BLACHY BO ZNóW POPłYNIECIE JESTEM ---ZA

~J.P 2007-11-08

NIEODRAZU BUDOWALI KRAKOW CHCIAłBYM TEN SAMOCHóD MIEC .....

~jan 2007-11-08

I dobrze bo motoryzacja w Polsce jest potrzebna nawet początki mogą byc trudne popieram jestem zwami J. P. Chewrolet POLSKA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic