mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FSO ponownie produkuje!

FSO ponownie produkuje!

Fabryka FSO na warszawskim Żeraniu ponownie rozpoczęła produkcję aut. Z taśm montażowych zjeżdżać będą modele Chevroleta. W przyszłym roku wolumen produkcyjny ma wynieść 60 tys. egzemplarzy. W ciągu kolejnego roku ma zwiększyć się do 100 tys. aut.

FSO ponownie produkuje!
Produkcja samochodów marki Chevrolet to efekt porozumienia między amerykańskim koncernem General Motors (GM), a ukraińskim partnerem UkrAvto. Dziś także (6.11.) obie strony potwierdziły już oficjalnie utworzenie spółki joint-venture na mocy której możliwy jest start produkcji. Na początek z hal montażowych fabryki FSO wyjeżdżać będzie tylko model Aveo. Moce produkcyjne żerańskiej fabryki szacowane są obecnie na 60 tys. aut rocznie, jednak w 2009 roku GM zamierza zwiększyć je do 100 tys. egzemplarzy. Wówczas też pojawią się w produkcji kolejne odmiany nadwoziowe Aveo. Do końca tego roku ma powstać jeszcze 4 tys. samochodów.

Decyzja o produkcji modelu Aveo właśnie w Warszawie jest podyktowana zrozumiałymi względami, wyjaśnił Wayne Brannon, szef Chevrolet Europe. „Aveo w tym roku został zarejestrowany w Europie 79 tys. razy. Już teraz możemy okrzyknąć ten model naszym bestsellerem na Starym Kontynencie” – mówił Brannon. „Dzięki uruchomieniu produkcji w Unii Europejskiej będziemy mięli możliwość zdecydowanie lepszej, szybszej i tańszej realizacji zamówień na poszczególnych rynkach regionalnych.”

Czytaj także:

GM DAT na Żeraniu 2007-10-23

Szansa dla Żerania 2007-09-18

Podobne wiadomości:

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Na golasa

auto motor i sport 0000-00-00

Na swój sposób są jak 911 Turbo. Niczego nie udają, a to i owo poświęcają, by porządnie robić coś. Różnica polega tylko na tym, że zarówno Hyundai Getz 1.1, jak i Chevrolet Aveo 1.2 zamiast osiągów za wszelką cenę - oferują kawał samochodu za cenę osiągów.

Komentuj:

~k 2007-11-09

zenujace tlumaczenie ("FSO ponownie produkuje!"), tak jakby w FSO nie produkowano samochodow, a teraz hokus-pokus na powrot zaczeto...

~J.P 2007-11-08

P ROSZE PODAC CENE WSZYSTKO SPRZEDACIE JAK BEDZIE SPALAł 4,5L.NA 100,

~J.P 2007-11-08

PROSZE ROBIC TE SAMOCHODY RENKAMI A JAK NIE NOGAMI JAK ZA KOMUNY Z DOBREJ BLACHY BO ZNóW POPłYNIECIE JESTEM ---ZA

~J.P 2007-11-08

NIEODRAZU BUDOWALI KRAKOW CHCIAłBYM TEN SAMOCHóD MIEC .....

~jan 2007-11-08

I dobrze bo motoryzacja w Polsce jest potrzebna nawet początki mogą byc trudne popieram jestem zwami J. P. Chewrolet POLSKA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.