mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FSO - sprzedaż i produkcja w 2005

FSO - sprzedaż i produkcja w 2005

W 2005 r. z taśm FSO S.A. zjechało prawie 40 tysięcy samochodów marki Lanos i Matiz. W II połowie roku miesięczna produkcja wynosiła średnio ponad 4 tysiące sztuk. Szczególnie korzystny okazał się październik, kiedy na Żeraniu wytworzono ponad 5 tysięcy samochodów.

FSO - sprzedaż i produkcja w 2005

Było to możliwe między innym dzięki dobrej współpracy FSO z jej dostawcami i kooperantami. Najważniejszym wydarzeniem roku 2005 w żerańskiej spółce było zawarcie umowy z nowym partnerem strategicznym - ukraińskim koncernem ZAO ZAZ - Wojciech Krupnik, dyrektor handlowy, członek zarządu. Kontrakt z ZAO ZAZ gwarantował bowiem stabilność finansową spółki i przewidywalną wielkość jej produkcji.

"Ubiegły rok był dla nas także udany pod względem sprzedaży" - mówi Wojciech Krupnik, dyrektor handlowy, członek zarządu - "Klienci zakupili prawie 41 tysięcy naszych aut. Choć nie ukrywamy, że w znakomitej większości znaleźliśmy odbiorców na Ukrainie realizując zamówienia od naszego partnera. Warto przypomnieć, że od początku współpracy z ZAO ZAZ, nasz kontrahent odebrał już ponad 100 tysięcy Lanosów. Od połowy sierpnia ubiegłego roku wysyłamy także na Ukrainę tzw. zestawy KD. Są to zestawy elementów produkowanych przez Żerań i jego spółki, a używanych przez zakłady w Zaporożu do własnej produkcji. Do końca 2005 roku sprzedaliśmy prawie 7 tysięcy takich zestawów".

Przeczytaj także:

Wzrost w FSO (2005-12-15)

FSO - kierunek wschód (2005-11-22)


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic