mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FSO - sprzedaż i produkcja w 2005

FSO - sprzedaż i produkcja w 2005

W 2005 r. z taśm FSO S.A. zjechało prawie 40 tysięcy samochodów marki Lanos i Matiz. W II połowie roku miesięczna produkcja wynosiła średnio ponad 4 tysiące sztuk. Szczególnie korzystny okazał się październik, kiedy na Żeraniu wytworzono ponad 5 tysięcy samochodów.

FSO - sprzedaż i produkcja w 2005

Było to możliwe między innym dzięki dobrej współpracy FSO z jej dostawcami i kooperantami. Najważniejszym wydarzeniem roku 2005 w żerańskiej spółce było zawarcie umowy z nowym partnerem strategicznym - ukraińskim koncernem ZAO ZAZ - Wojciech Krupnik, dyrektor handlowy, członek zarządu. Kontrakt z ZAO ZAZ gwarantował bowiem stabilność finansową spółki i przewidywalną wielkość jej produkcji.

"Ubiegły rok był dla nas także udany pod względem sprzedaży" - mówi Wojciech Krupnik, dyrektor handlowy, członek zarządu - "Klienci zakupili prawie 41 tysięcy naszych aut. Choć nie ukrywamy, że w znakomitej większości znaleźliśmy odbiorców na Ukrainie realizując zamówienia od naszego partnera. Warto przypomnieć, że od początku współpracy z ZAO ZAZ, nasz kontrahent odebrał już ponad 100 tysięcy Lanosów. Od połowy sierpnia ubiegłego roku wysyłamy także na Ukrainę tzw. zestawy KD. Są to zestawy elementów produkowanych przez Żerań i jego spółki, a używanych przez zakłady w Zaporożu do własnej produkcji. Do końca 2005 roku sprzedaliśmy prawie 7 tysięcy takich zestawów".

Przeczytaj także:

Wzrost w FSO (2005-12-15)

FSO - kierunek wschód (2005-11-22)


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.