mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > FSO upada ale poddostawcy przetrwają

FSO upada ale poddostawcy przetrwają

Niebawem 1200 osób z warszawskiej fabryki FSO straci pracę. Jednak koniec FSO Żerań nie oznacza końca grupy kapitałowej produkującej do tej pory na potrzeby fabryki. Choć 21 lutego z taśm warszawskiego zakładu mają wyjechać ostatnie chevrolety aveo i z pracy odejdzie 1,2 tys. osób, to – jak uspokajają przedstawiciele FSO Żerań – większość z tysiąca pracowników 12 spółek grupy kapitałowej może spać spokojnie – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

FSO upada ale poddostawcy przetrwają
– Żadna spółka z grupy nie będzie stawiana w stan likwidacji – powiedział dziennikowi Gazecie Prawnej Roman Bugaj, rzecznik FSO Żerań. Ma to być możliwe dzięki prowadzonej w grupie od kilkunastu miesięcy reorganizacji. Na powierzchni utrzyma się na pewno zarejestrowana w styczniu 2011 r. spółka ZTS-ZCS Polska. Przejęła ona majątek grójeckiego ZTS produkującego szkielety i fotele samochodowe oraz DPI-ZCS z Ciechanowa, który tłoczył komponenty samochodowe. Firmy zdywersyfikowały produkcję i sprzedaż, pozyskując nowych klientów.

Kolejnymi kandydatami do konsolidacji mają być warszawski Koram oraz Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej i Sungsan-ZEM z Ełku produkujący oświetlenie samochodowe. Swego rodzaju konsolidacja trwa również w Kożuchowie, w którym producent systemów wydechowych Dongwon ZS połączył się z producentem sprzęgieł ZASET – uważa Rafał Orłowski z firmy doradczej AutomotiveSuppliers.pl.
Mimo zapewnień zarządu FSO na liście zagrożonych może być ZPP Auto Siedlce, który dostarczał zawieszenia dla warszawskiej fabryki.

Za miesiąc żerańskiej FSO  kończy się licencja na produkcję Chevroleta Aveo. Od połowy 2011 r. GM zacznie produkcję najnowszej wersji Aveo w zakładach koncernu GAZ w Niżnym Nowogrodzie. Dotychczas żaden z potencjalnych inwestorów nie zdecydował się na ulokowanie produkcji w warszawskiej fabryce. Chodzi o indyjskie koncerny: Mahindra & Mahindra oraz Tata. Nadzieje wiązane są też z japońskim Nissanem.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Sonic – Aveo w USA

auto motor i sport 0000-00-00

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~znawca 2011-02-20

władza zrobiła coś dla FSO- podniosła opłaty za grunty itp o ok 300% w tym roku.. Trzeba dbać o swoje;) A czy w Niemczech czy Włoszech byłoby takie zachowanie do pomyślenia?? Czemu nie interesują się tym nasze szanowne media?? ..FSO czeka los polskich stoczni-niestety!!

~qos 2011-02-06

a rząd nic nie zrobił żeby ratować zakłady?

~AAAA 2011-02-06

mnie się wydaje że to wina rządu, który nie znalazł dla FSO nic w zastępstwie.

~Ursus FSO tak sie zarzadza w polsce... Zwiazki zaw 2011-02-04

Zwiazki zawodowe powoli wykoncza wszysko w polsce...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?