mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabią dookoła świata

Fabią dookoła świata

Wiosną zeszłego roku Fredrik Persson ze Szwecji wraz ze swoim ojcem wyruszyli Škodą Fabia 1.4 TDI GreenLine w podróż dookoła świata. Przemierzywszy trzy kontynenty, Fabia osiągnęła zużycie paliwa na poziomie zaledwie 4,2 l/100 km.

Fabią dookoła świata
Wyjechali w połowie maja ze Sztokholmu z zamiarem okrążenia świata przy koszcie paliwa nieprzekraczającym 8000 szwedzkich koron (około 739,37 euro). Wrócili do domu po pokonaniu 20 640 kilometrów, ze średnim zużyciem paliwa na poziomie 4,2 l/100 km. Na paliwo wydali w sumie 9535,68 koron (881,30 euro). Podróżnikom zostało 817 szwedzkich koron (75,5 euro) i pół baku paliwa.

Trasa przebiegała przez trzy kontynenty: Europę, Azję i Amerykę, a prowadziła przez wszelkiego rodzaju nawierzchnie: od zakurzonych, kamienistych dróg Rosji, poprzez długie autostrady Ameryki, aż po wąskie górskie ścieżki Japonii. Najpoważniejszym problemem technicznym, jaki napotkali, było podwójne przebicie opony na terenie Rosji. - Ze względu na mało standardowe warunki życia na trasie i jakość dróg nie była to aż tak wspaniała przygoda, jak przewidywaliśmy - podsumowuje Szwed. - Fabia okazała się niezawodnym autem. Nie jesteście sobie w stanie wyobrazić, w jak złym stanie znajdowały się drogi wschodniej Syberii. Zdecydowałem, że kupię ten samochód dla rodziny - dodaje Persson.

Całkowite zużycie paliwa mogło być jeszcze mniejsze. Panom udało się utrzymać je na poziomie 4,1 l/100 km,  ale japońskie ścieżki górskie nie pozwoliły im zejść poniżej 5 litrów. Z drugiej strony w Belgii udało im się zmniejszyć zużycie do 3,3 l/100 km. - Taki wynik nie może rozczarować - dodaje z uśmiechem Fredrik Persson.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 41 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda Fabia Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda Skoda Fabia

Podobne wiadomości:

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Skoda Octavia II – Euro City Express

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~MK 2009-01-26

Hm.. Ciekawe gdzie w USA kupili ropę... tylko w Texasie widziałem i to poza miastami i trzeba było zjechać z autostrady...

~Magnum 2009-01-26

Szacuneczek się należy, bo taka Rosja to prawie jak Dakar. Szkoda, że wraz z Fabią nie wyruszyły również Octavia i Superb, bo byłoby jeszcze bardziej rodzinnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando