mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fabią dookoła świata

Fabią dookoła świata

Wiosną zeszłego roku Fredrik Persson ze Szwecji wraz ze swoim ojcem wyruszyli Škodą Fabia 1.4 TDI GreenLine w podróż dookoła świata. Przemierzywszy trzy kontynenty, Fabia osiągnęła zużycie paliwa na poziomie zaledwie 4,2 l/100 km.

Fabią dookoła świata
Wyjechali w połowie maja ze Sztokholmu z zamiarem okrążenia świata przy koszcie paliwa nieprzekraczającym 8000 szwedzkich koron (około 739,37 euro). Wrócili do domu po pokonaniu 20 640 kilometrów, ze średnim zużyciem paliwa na poziomie 4,2 l/100 km. Na paliwo wydali w sumie 9535,68 koron (881,30 euro). Podróżnikom zostało 817 szwedzkich koron (75,5 euro) i pół baku paliwa.

Trasa przebiegała przez trzy kontynenty: Europę, Azję i Amerykę, a prowadziła przez wszelkiego rodzaju nawierzchnie: od zakurzonych, kamienistych dróg Rosji, poprzez długie autostrady Ameryki, aż po wąskie górskie ścieżki Japonii. Najpoważniejszym problemem technicznym, jaki napotkali, było podwójne przebicie opony na terenie Rosji. - Ze względu na mało standardowe warunki życia na trasie i jakość dróg nie była to aż tak wspaniała przygoda, jak przewidywaliśmy - podsumowuje Szwed. - Fabia okazała się niezawodnym autem. Nie jesteście sobie w stanie wyobrazić, w jak złym stanie znajdowały się drogi wschodniej Syberii. Zdecydowałem, że kupię ten samochód dla rodziny - dodaje Persson.

Całkowite zużycie paliwa mogło być jeszcze mniejsze. Panom udało się utrzymać je na poziomie 4,1 l/100 km,  ale japońskie ścieżki górskie nie pozwoliły im zejść poniżej 5 litrów. Z drugiej strony w Belgii udało im się zmniejszyć zużycie do 3,3 l/100 km. - Taki wynik nie może rozczarować - dodaje z uśmiechem Fredrik Persson.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 41 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda Fabia Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda Skoda Fabia

Podobne wiadomości:

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Skoda Fabia Greenline – dookoła świata

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~MK 2009-01-26

Hm.. Ciekawe gdzie w USA kupili ropę... tylko w Texasie widziałem i to poza miastami i trzeba było zjechać z autostrady...

~Magnum 2009-01-26

Szacuneczek się należy, bo taka Rosja to prawie jak Dakar. Szkoda, że wraz z Fabią nie wyruszyły również Octavia i Superb, bo byłoby jeszcze bardziej rodzinnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.